Lexington. Koniec turnieju dla Linette

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Magda Linette i Jessica Pegula przez godzinę i 50 minut zaciekle walczyły o awans do półfinału turnieju deblowego w Lexington. W tym wyjątkowo długim jak na deblowe standardy spotkaniu uległy jednak 6:7(6), 6:4, 9-11 Rosjankom Annie Blinkowej i Werze Zwonariowej.

Dla Linette i Peguli była to szansa na pozostanie w turnieju, gdyż wcześniej obie przegrały pojedynki 1/8 finału w turnieju gry pojedynczej. Nasza reprezentantka uległa 2:6, 3:6 Jennifer Brady, natomiast jej partnerka nie sprostała Cici Bellis. Do szczęścia zabrakło bardzo niewiele  – dokładnie dwóch piłek. W super tie-breaku rywalki prowadziły już 9-7, ale Linette i Pegula obroniły dwie piłki meczowe i doprowadziły do zmiany stron. Niestety dwa kolejne punkty padły łupem Rosjanek i to one zagrają w półfinale.

Spotkanie od początku było bardzo wyrównane, o czym najlepiej świadczy statystyka zdobytych punktów. Mimo porażki, o cztery punkty więcej w całym meczu zdobył polsko-amerykański duet. Linette i Pegula mogą żałować nie tylko końcówki spotkania, ale również pierwszego seta. Dwukrotnie prowadziły w nim z przewagą przełamania, a w tie-breaku nie wykorzystały dwóch piłek setowych. W drugiej partii same natomiast przeprowadziły skuteczną pogoń. Od stanu 1:4 wygrały pięć gemów z rzędu.

Blinkowa i Zwonariowa w swoim pierwszym wspólnym występie awansowały do półfinału turnieju WTA. Ich kolejnymi rywalkami będą rozstawione z numerem cztery Amerykanka Hayley Carter i Brazylijka Luisa Stefani.