Lexington. Linette i Pegula lepsze od turniejowych ,,dwójek”

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Magda Linette i Jesica Pegula sprawiły miłą niespodziankę w pierwszej rundzie turnieju gry podwójnej w Lexington. Polsko-amerykańska para pokonała 6:4, 4:6, 10-6 rozstawione z numerem dwa Jennifer Brady i Arynę Sabalenkę.

To już drugie zwycięstwo naszej reprezentantki w Lexington. Wcześniej zdołała awansować do 2. rundy singla, wygrywając w dwóch setach z Lauren Davis. O awans do ćwierćfinału powalczy w środowy wieczór (polskiego czasu) z Jennifer Brady. To sprawia, że zwycięstwo w deblu nabiera dodatkowego smaczku. Istnieje zresztą szansa, że Linette również z Sabalenką spotka się dwukrotnie. Do takiego pojedynku mogłoby dojść w półfinale.

Tenisistki dopiero co wróciły do rywalizacji w zawodowych turniejach, dlatego szukają jak najwięcej okazji do występów. Linette i Pegula nigdy wcześniej nie tworzyły pary deblowej, a mimo to zdecydowały się na współpracę w Lexington. Jej początek wygląda obiecująco. Sabalenka zajmuje aktualnie piąte miejsce w rankingu deblistek. Pokonanie takiej zawodniczki to zawsze powód do radości i dumy. Należy jednak nadmienić, że również Sabalenka i Brady po raz pierwszy wystąpiły wspólnie. Białorusinka wysoki ranking zawdzięcza sukcesom odnoszonym w parze z Elise Mertens.

Linette i Pegula bardzo dobrze rozpoczęły spotkanie, dwukrotnie przełamując rywalki i obejmując prowadzenie 3:0. Później przewaga stopniała, ale co najważniejsze, rywalki nie dały rady jej zniwelować. Polsko-amerykański para wygrała pierwszą partię 6:4. W drugiej odsłonie rywalizacji zanosiło się na tie-break, jednak przy stanie 4:5 miało miejsce jedyne przełamanie w tej części meczu. Linette z Pegulą przegrały trzy punkty z rzędu od stanu 40:15 i zamiast doprowadzić do remisu 5:5 w gemach, doszło do remisu 1-1 w setach. Super tie-break miał natomiast podobny przebieg do pierwszego seta. Polka i Amerykanka znów prowadziły od samego początku do końca. Wykorzystały czwartą piłkę meczową i wygrały 6:4, 4:6, 10-8. Spotkanie trwało niespełna półtorej godziny.

Ćwierćfinałowymi rywalkami Linette i Peguli będą Amerykanka Bernarda Pera i Australijka Arina Rodionova lub Rosjanki Anna Blinkowa i Wera Zwonariowa.

Pierwsza runda turnieju gry podwójnej:

M. Linette, J. Pegula (Polska, USA) – J. Brady, A. Sabalenka (USA, Białoruś, 2) 6:4, 4:6, 10-8