Lexington. Premierowy tytuł dla Brady

/ Tomasz Górski , źródło: własne, foto: AFP

Jennifer Brady pokonała Jil Belen Teichmann 6:3, 6:4 w finale turnieju w Lexingoton. Dla Amerykanki radość tym większa, że sięgnęła po pierwsze trofeum głównego cyklu w karierze.

W pierwszej partii finału mieliśmy wyrównaną walkę. Obie zawodniczki wypracowywały sobie okazje na przełamanie. Jednak w najważniejszych momentach brakowało skuteczności przy returnie. Najważniejszym momentem okazał się ósmy gem. Wówczas Brady zdobyła breaka w pięciu punktach. Chwilę później zamknęła seta przy piątej sposobności.

Druga odsłona miał już inny przebieg. Tym razem na samym początku przełamanie wywalczyła Amerykanka i kontrolowała przebieg gry. W tej partii już więcej break pointów nie mieliśmy. Teichmann dochodziła jedynie do stanu równowagi. Po godzinie i czterdziestu pięciu minutach Brady wywalczyła premierowy tytuł.

– Wspaniale jest zdobyć pierwszy tytuł​​ – powiedziała po meczu Brady. – Każdego tygodnia jest tylko jeden zwycięzca, więc wychodząc z trofeum po raz pierwszy i to w domu, w Ameryce,  jestem naprawdę szczęśliwa – dodała.

Warto przypomnieć, że Amerykanka w drodze po historyczne zwycięstwo pokonała m.in. nasz zawodniczkę Magdę Linette, Ons Jabeur oraz Cori Gauff. Dodatkowo nie straciła nawet seta.

Brady wystąpiła także w finale gry podwójnej w parze z Marie Buzkovą. Jednak tam musiała uznać wyższość pary Carter/Stefani.