Lexington. Świetny początek Linette

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Magda Linette od pewnego zwycięstwa rozpoczęła udział w turnieju WTA w Lexington. W pierwszym oficjalnym meczu od momentu wznowienia rozgrywek Polka pokonała w dwóch setach Lauren Davis.

W Lexington Magda Linette rozstawiona jest z numerem sześć. Nasza tenisistka mogła mówić o nie najlepszym losowaniu – z Lauren Davis przegrała trzy z wcześniejszych czterech spotkań, w tym tegoroczne starcie w Hobart.

Sam początek poniedziałkowego starcia także nie był najlepszy dla Polki. Davis od razu uzyskała przewagę przełamania i wyszła na prowadzenie 2:0. Odpowiedź Linette była jednak piorunująca.

Poznanianka wygrała bowiem aż dziewięć kolejnych gemów. Ta seria praktycznie zapewniła jej zwycięstwo w całym meczu, bo na tablicy wyników widniał wówczas rezultat 6:2, 3:0 na jej korzyść.

Później Polka pewnie utrzymywała własne podanie, nie dając rywalce szans na odrobienie strat. W efekcie Linette zwyciężyła 6:2, 6:3 i zameldowała się w drugiej rundzie.

Tam jej rywalką będzie Jennifer Brady. Amerykanka straciła jedynie trzy gemy w pojedynku z Heather Watson. 25-latka mierzyła się z Linette trzykrotnie. Wygrała dwa z tych meczów.


Wyniki

Pierwsza runda singla:
Magda Linette (Polska, 6) – Lauren Daivs (USA) 6:2, 6:3