Liderka rankingu za mocna dla Linette

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Magda Linette nie zdołała sprawić niespodzianki i wyeliminować broniącej tytułu Naomi Osaki. Na początku drugiego seta Polka objęła wysokie prowadzenie, lecz przegrała w dwóch partiach – 2:6, 4:6.

Broniąca tytułu Naomi Osaka była oczywiście faworytką spotkania z Magda Linette. Liderka światowego rankingu w pierwszej rundzie miała jednak bardzo duże problemy z Anną Blinkową i można było mieć nadzieję, że będąca w gazie Polka zdoła sprawić jej sporo problemów. W przeszłości nasza tenisistka wygrywała już z Osaką w Waszyngtonie, choć podczas tegorocznego Australian Open zdecydowanie lepsza okazała się rywalka.

W partii otwarcia Linette nie miała zbyt wiele do powiedzenia. Japonka dobrze serwowała – ani razu nie musiała bronić się przed przełamaniem, a dwa pierwsze gemy przy własnym podaniu wygrała nawet „na sucho”. Sama dwukrotnie przełamała naszą tenisistkę, raz wygrywając nawet pięć piłek z rzędu od stanu 40-0 dla Polki. Nie było widać problemów z łokciem i przeziębieniem, które ostatnio trapiły liderkę rankingu.

Drugiego seta to poznanianka zaczęła znakomicie. Przełamała rywalkę, zdecydowanie lepiej serwowała i wyszła na prowadzenie 3:0. Mogło być nawet 4:0, bo przy podaniu Osaki było już 15-40, ale Linette nie wykorzystała trzech break pointów. Okazał się to najważniejszy moment meczu – od tego czasu obrończyni tytułu rzuciła się w pogoń. Wygrała pięć gemów z rzędu, odrobiła straty z nawiązką i po ponad 70 minutach zwyciężyła 6:2, 6:4. Tym samym w turnieju singlistek nie mamy już żadnej reprezentantki.

Naomi Osaka (Japonia, 1) – Magda Linette (Polska) 6:2, 6:4