Forbet

Limoges: Domachowska wygrała z Linette

/ Michał Jaśniewicz, źródło: własne, foto: AFP

Marta Domachowska wygrała z Magdą Linette 7:6(1), 6:1, zapewniając sobie awans do ćwierćfinału zawodów ITF w Limoges (pula nagród 50 tys. dolarów). Na pierwszej rundzie rywalizację w tej imprezie zakończyła Sandra Zaniewska, przegrywając z turniejową „dwójką” Kristiną Mladenovic 2:6, 1:6.

Domachowska i Linette po bardzo dobrych spotkaniach pierwszej rundy, niestety w drugiej fazie turnieju trafiły na siebie. Tylko pierwszy set tej wewnątrz polskiej rywalizacji był zacięty. Obie tenisistki zdobyły po jednym przełamaniu, a w tie breaku wysoko wygrała Domachowska (7-1).

W drugiej partii dominacja 26-letniej warszawianki nie podległa już dyskusji. Domachowska wygrała 6:1 i po raz drugi w tym sezonie wystąpi w ćwierćfinale turnieju ITF o puli nagród 50 tysięcy dolarów (w lipcu osiągnęła półfinał zawodów w Doniecku). Kolejną rywalką Polki będzie Stephanie Foretz Gacon lub Zuzana Luknarova.

O wyjątkowo nieudanym losowaniu mogła mówić Sandra Zaniewska (148 WTA). Katowiczanka już w pierwszej rundzie trafiła na jedną z najbardziej utalentowanych francuskich tenisistek, rozstawioną z numerem dwa Kristinę Mladenovic (95 WTA). Zaniewska niestety nie zdołała nawiązać wyrównanej rywalizacji, przegrywając gładko 2:6, 1:6.


Wyniki

Druga runda singla:
Marta Domachowska (Polska) – Magda Linette (Polska) 7:6(1), 6:1

Pierwsza runda singla:
Kristina Mladenovic (Francja, 2) – Sandra Zaniewska (Polska) 6:2, 6:1