Limoges: Linette triumfuje w deblu

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: Robbie Mendelson/commons.wikimedia.org

Magda Linette i Viktorija Golubic wygrały deblowy turniej ITF we francuskim Limoges. W całych zawodach Polka i Szwajcarka nie straciły nawet seta.

Wcześniej Linette i Golubic bardzo łatwo wygrały mecz pierwszej rundy – 6:3, 6:0, nieco namęczyły się w zaciętym ćwierćfinale, w którym zwyciężyły 6:4, 7:6(4), a także miały trochę szczęścia w półfinale, gdy rywalki skreczowały po zakończeniu pierwszego seta.

W meczu o tytuł Polka i Szwajcarka zmierzyły się z Włoszką Nicole Clerico i Czeszką Nikolą Frankovą, rozstawionymi w turnieju z numerem cztery.

W obu partiach finału Linette i Golubic okazały się lepsze o jedno przełamanie i zwyciężyły 6:4, 6:4. Polsko-szwajcarski duet wykorzystał trzy z 11 break pointów, rywalki jednego z pięciu.

Dla Magdy był to czwarty deblowy tytuł w tym roku, a ósmy w karierze. W Limones obroniła natomiast tytuł zdobyty przed rokiem, gdy wygrała w parze z Sandrą Zaniewską.

Finał debla:
M. Linette, V. Golubic (Polska, Szwajcaria) – N. Clerico, N. Frankova (Włochy, Czechy, 4) 6:4, 6:4