Linette ekspresem do ćwierćfinału

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.wtatennis.com, foto: AFP

Magda Linette awansowała do ćwierćfinału Tianjin Open 2019. Mecz drugiej rundy między poznanianką a Kurumi Narą trwał tylko 18 minut. Japonka skreczowała przy stanie 4:0 dla rywalki.

Najwyżej obecnie notowana polska tenisistka nie ma łatwej drogi w tegorocznej edycji turnieju w Tiencinie , a przynajmniej w teorii. W pierwszej rundzie Polka bez większych problemów pokonała niewygodnie grającą McHale. Z kolei w czwartkowym meczu 1/8 finału odprawiła Kurumi Narę. Polka i Japonka dotychczas spotykały się czterokrotnie, trzy mecze wygrała tenisistka z Kraju Kwitnącej Wiśni.

Najbardziej zaciętym gemem czwartkowego pojedynku był pierwszy, w którym rozegrano dziesięć punktów. Linette udało się obronić podanie, aby po zmianie stron wygrać gema przy serwisie rywalki do zera. Przy zmianie stron Japonka skorzystała z pomocy medycznej. Jednak problemy z udem nie pozwoliły jej na kontynuację gry i przy stanie 4:0 dla Linette poddała mecz.

W czwartym ćwierćfinale w sześciu ostatnich startach Polka powalczy ze zwyciężczynią meczu między Chinką Qiang Wang i Brytyjką Heather Watson.

 


Wyniki

Druga runda singla:

Magda Linette (Polska) – Kurumi Nara (Japonia) 4:0 i krecz