Linette już w ćwierćfinale. Rywalka skreczowała w drugim secie

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Magda Linette została rozstawiona z numerem jeden w turnieju z cyklu ITF w Manchesterze (pula nagród: 100 tys. dolarów). Polka jak na razie wywiązuje się z roli faworytki i  pokonuje niżej notowane przeciwniczki. W 1/8 finału prowadziła 7:6(5), 4:2 z Sachią Vickery, kiedy przeciwniczka podjęła decyzję o przedwczesnym zakończeniu pojedynku.

Pogoda nie rozpieszcza tenisistów i tenisistki rywalizujących w tym tygodniu w Wielkiej Brytanii. Zarówno w Nottingham (turniej WTA i challenger ATP), jak i w Manchesterze (kobiecy turniej ITF) deszcz jest na tyle uciążliwy, że organizatorzy mają nie lada problem z ustaleniem planu gier. Być może w piątek uda się nadrobić zaległości. Magda Linette jeszcze dzisiaj ma stanąć do walki w ćwierćfinałowym meczu przeciwko Lizetcie Cabrerze z Australii.

Tym bardziej cieszy, że pojedynek z Sachią Vickery nie kosztował ją wielu sił – trwał tylko godzinę i 17 minut. Polka prowadziła 4:2 w drugim secie, kiedy przeciwniczka skreczowała. Nie wiadomo, jakie były przyczyny takiej decyzji Amerykanki.

Linette, występująca w Manchesterze z numerem jeden, jest jedyną rozstawioną tenisistką w górnej połowie drabinki, która wciąż liczy się w walce o triumf w całym turnieju. Kolejnym krokiem w drodze po mistrzowski tytuł będzie pokonanie Lizette Cabrery. Australijka notowana jest obecnie w trzeciej setce rankingu WTA.


Wyniki

1/8 finału gry pojedynczej:

Magda Linette (Polska, 1) – Sachia Vickery (USA) 7:6(5), 4:2 i krecz