Linette lepsza od półfinalistki Roland Garros!

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: Własne, foto: AFP

Magda Linette po raz trzeci w karierze zagra w trzeciej rundzie turnieju wielkoszlemowego! Polka sprawiła niespodziankę, pokonując półfinalistkę tegorocznego Roland Garros, Amandę Anisimovą! Nasza reprezentantka wygrała 6:4, 7:5.

Spotkanie Magdy Linette z rewelacyjną 17-letnią Amerykanką Amandą Anisimovą od początku układało się po myśli Polki. Nasza reprezentantka grał skutecznie, popełniała niewiele błędów i zaskakiwała półfinalistkę Roland Garros. Szybko, bo już w trzecim gemie, zdobyła przewagę przełamania. W całym secie nie była nawet zagrożona utratą swojego podania, podczas gdy w każdym kolejnym gemie serwisowym rywalki mogła ją powiększyć. To się nie udało (także przy piłce setowej na 6:3), ale nie było to problemem. Poznanianka wykorzystała trzeciego setbola przy własnym podaniu, przybliżając się do końcowego triumfu.

Drugi set miał nieco bardziej wyrównany przebieg. Ponownie grę prowadziła Linette, jednak już nie z takim spokojem jak wcześniej. Mimo wszystko udało jej się przełamać na 3:2. W grze Polki zaczęły pojawiać się błędy. Choć w trwającym niemal kwadrans ósmym gemie obroniła jeszcze prowadzenie, to serwując po mecz nie zdołała wyjść ze stanu 0-40. To wcale nie oznaczało jednak, że set zakończył się tie-breakiem, albo zwycięstwem Anisimovej 7-5. Linette natychmiast odzyskała prowadzenie. Tym razem przy własnym podaniu obroniła jednego break-pointa, a następnie wykorzystała już pierwszą piłkę meczową!

W kolejnej rundzie stopień trudności znów wzrośnie. Po drugiej stronie siatki stanie Petra Kvitova. Rozstawiona z „6” Czeszka to dwukrotna triumfatorka tej imprezy. Brązowa medalistka olimpijska triumfowała przy Church Road w 2011 i 2014 roku.

Magda Linette (Polska) – Amanda Anisimova (Stany Zjednoczone, 25) 6:4, 7:5