Linette minimalnie w dół, Świątek bez zmian

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.wtatennis.com, foto: AFP

Magda Linette jest 42. rakietą świata, a Iga Świątek to 61. tenisistka najnowszego notowaniu rankingu WTA. W top 10 doszło do wielu przetasowań, jednak liderką pozostała Ashleigh Barty. 

Najlepsze polskie tenisistki zakończyły już sezon. Pierwsza rakieta polski przesunęła się w poniedziałkowym zestawieniu o jedno „oczko” na pozycję 42. Miejsce 61. utrzymała z kolei druga z Polek w czołowej setce rankingu – Iga Świątek.

Liderką zestawienia najlepszych tenisistek świata pozostaje Ashleigh Barty, która jest coraz bliżej zapewnienia sobie pierwszego miejsca na koniec sezonu. Drugą rakietą świata jest Karolina Pliszkova, a na trzecim miejscu klasyfikuje się Naomi Osaka. Tutaj obyło się zmian, natomiast za plecami czołowej trójki doszło do wielu przetasowań. Najwięcej straciła Elina Switolina, która spadła z czwartego na ósme miejsce. Wyprzedziły ją Bianca Andreescu, Simona Halep, Petra Kvitova i Belinda Bencic.

Ostatnia z wymienionych to triumfatorka zeszłotygodniowej imprezy w Moskwie. Dzięki zdobytym punktom Szwajcarka dostała się po raz pierwszy w karierze do Finałów WTA, ale też awansowała na najwyższe miejsce w karierze.