Linette ponownie przed Świątek

/ Dominika Opala , źródło: własne , foto: AFP

Magda Linette, po dobrym występie w Wimbledonie, w najnowszym zestawieniu tenisistek będzie pierwszą rakietą Polski. Tym samym zastąpi w tej roli Igę Świątek.

Przed startem tegorocznego Wimbledonu Magda Linette zajmowała 75. miejsce w rankingu, a więc dziewięć oczek za Igą Świątek. Poznanianka przyjechała do Londynu, nie mając na koncie zwycięstwa w trawiastym Wielkim Szlemie.

Ta edycja Wimbledonu okazała się jednak przełomowa. Linette zaprezentowała się z bardzo dobrej strony i rozegrała trzy solidne mecze. Szczególnie cenne zwycięstwo odniosła w drugiej rundzie, pokonując Amandę Anisimovą, półfinalistkę Roland Garros 2019. W walce o najlepszą „16” za mocna okazała się Petra Kvitova, jednak nasza reprezentantka na pewno wyniesie dużo pozytywów z tego turnieju.

Za dojście do trzeciej rundy Linette zdobyła 130 punktów do rankingu WTA, a więc w najnowszym zestawieniu dopisane zostanie jej 120 punktów. Oznacza to, że wyprzedzi ona Igę Świątek i to Poznanianka ponownie obejmie fotel liderki naszego kraju. Warszawianka odpadła w pierwszej rundzie Wimbledonu i przyznane jej zostanie 10 punktów.

W najnowszym zestawieniu Linette będzie plasować się w okolicach 60. miejsca, a więc już niewiele będzie brakować, by wyrównać i poprawić życiowy ranking (55. lokata).