Linette postraszyła, ale nie pokonała Stephens

/ Szymon Frąckiewicz, źródło: Własne, foto: AFP

W pierwszej rundzie turnieju w Pekinie Magda Linette przegrała 5:7, 3:6 ze Sloane Stephens. Polka zaprezentowała się jednak bardzo dobrze w starciu z utytułowaną reprezentantką Stanów Zjednoczonych.

Magda Linette stanęła naprzeciw Sloane Stephens po raz pierwszy od lutego 2016 i po raz trzeci w ogóle. Poprzednie dwa mecze Polka przegrywała łatwo, jednak aktualnie jest w życiowej formie, dlatego liczyliśmy na wyrównaną walkę. Nie zawiedliśmy się. Szczególnie wyrównany był pierwszy set. Poznanianka grała bardzo ambitnie. Choć Stephens zdobywała przełamania na 2:1 i 4:3 to nasza reprezentantka potrafiła odrabiać straty. Niestety, na breaka zdobytego przez Amerykankę w 11. gemie nie zdołała odpowiedzieć, przegrywając tym samym seta 5:7.

Druga partia rozpoczęła się obiecująco, bo tym razem to Linette w drugim gemie zdobyła przewagę przełamania. Jednakże słabsza dyspozycja faworytki była chwilowa. Z kolejnych siedmiu gemów Polka wygrała już tylko jeden, odpadając tym samym z rywalizacji.

Rozstawiona z numerem trzynaście Stephens może już natomiast myśleć o kolejnym wyzwaniu, jakie czeka na nią w Pekinie. Jej przeciwniczką w drugiej rundzie będzie Chinka Saisai Zheng. Reprezentantka gospodarzy pokonała Monicę Puig.

Sloane Stephens (Stany Zjednoczone, 13) – Magda Linette (Polska, Q) 7:5, 6:3