Linette powalczy o półfinał z Watson

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Brytyjka Heather Watson będzie ćwierćfinałową rywalką Magdy Linette w turnieju WTA w Tiencinie. Nasza reprezentantka wie, czego spodziewać się po przeciwniczce, ponieważ grała z nią przed dwoma tygodniami w Pekinie. Wówczas zwyciężyła 6:2, 6:1.

Linette i Watson są rówieśniczkami i od wielu lat startują w tych samych turniejach. Na koncie mają nawet wspólne sukcesy. Przed dziesięcioma laty wygrały w grze podwójnej prestiżowy turniej dla juniorek, podprowadzający pod Wimbledon. W imprezie wielkoszlemowej też wystąpiły zresztą razem, jednak w tym przypadku bez powodzenia. Jeden z najpiękniejszych momentów w karierze Brytyjki przyszedł niedługo później. Watson triumfowała w juniorskim US Open i wspięła się na trzecią pozycję w juniorskim rankingu. W zawodowym tenisie o takich sukcesach może tylko pomarzyć.

Obecnie tenisistka z Wysp Normandzkich zajmuje 125. miejsce w rankingu WTA. Awans do ćwierćfinału w Tiencinie to jeden z jej najlepszych tegorocznych wyników. W rozgrywkach głównego cyklu tak daleko jeszcze nie zaszła, ale należy odnotować, że wygrała chociażby zawody ITF z pulą nagród 100 tysięcy dolarów.

W ćwierćfinałowym starciu z Linette Brytyjka nie będzie więc miała nic do stracenia, a dodatkowo napędzać ją będzie żądza rewanżu. Zaledwie dwa tygodnie temu Polka udzieliła jej srogiej lekcji tenisa w Pekinie. Watson ugrała wtedy tylko trzy gemy i nie dostała się do turnieju głównego. Nieco wcześniej, bo na początku sierpnia, również Iga Świątek poradziła sobie z Brytyjką. Młodsza z naszych tenisistek wygrała 6:4, 6:2.

Drugą parę ćwierćfinałową w dolnej części drabinki utworzyły rozstawiona z numerem trzy Dajana Jastremska oraz Weronika Kudermetowa. W grze o tytuł pozostaje również Yafan Wang – ostatnia z reprezentantek gospodarzy. Chinka o awans do półfinału powalczy z Rebeccą Peterson, a stawkę uzupełniają Ons Jabeur i Julia Putincewa. Przypomnijmy, że Linette została rozstawiona z numerem osiem. Wyżej notowane od niej są tylko Jastremska i Putincewa.


Wyniki

Czwartkowe mecze 1/8 finału:

Dajana Jastremska (Ukraina, 3) – Shuai Peng (Chiny) 6:2, 6:4
Weronika Kudermetowa (Rosja) – Saisai Zheng (Chiny, 7) 5:0 i krecz
Magda Linette (Polska, 8) – Kurumi Nara (Japonia) 4:0 i krecz
Heather Watson (Wielka Brytania) – Qiang Wang (Chiny, 2) 6:3, 6:0