Linette poznała rywalkę, Radwańska przegrała w eliminacjach

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Magda Linette i Urszula Radwańska zgłosiły się do turnieju WTA International w Seulu. Pierwsza z wymienionych została rozstawiona w drabince głównej z numerem cztery. Z kolei Radwańska próbowała się przedrzeć przez eliminacje. Niestety przegrała już pierwszy mecz, choć prowadziła z Destanee Aiavą 6:1, 5:1.

Urszula Radwańska mogła po raz drugi w sezonie pokonać utalentowaną Australijkę. Na początku czerwca, w turnieju na kortach trawiastych w Surbiton pokonała Aiavę 6:4, 6:4. Tym razem prowadziła 6:1, 5:1, ale w tym momencie doszło do koszmarnego zwrotu akcji. Australijka doprowadziła do tie-breaka w drugim secie, broniąc po drodze czterech piłek meczowych. Później wygrała dodatkową rozgrywkę 11-9, a decydującego seta 6:1 i to ona znalazła się w decydującej rundzie eliminacji.

W Seulu wystartuje też Magda Linette. Najwyżej notowana z naszych tenisistek została rozstawiona w imprezie z numerem cztery i rozpocznie zmagania od pojedynku z Iriną-Camelią Begu. 29-letnia Rumunka to triumfatorka koreańskich zawodów z 2015 roku. Jeśli Polka wygra to spotkanie, w drugiej rundzie zmierzy się z Anastazją Potapową lub Na-Lae Han.

Najwyżej rozstawioną zawodniczką jest Greczynka Maria Sakkari. Na udział w turnieju nie zdecydowała się bowiem jego zeszłoroczna zwyciężczyni – Holenderka Kiki Bertens.