Linette przed szansą na drugi tytuł

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.wta.com, foto: AFP

Magda Linette i Karolina Muchova spotkają się w niedzielnym finale turnieju rangi WTA International w Seulu. Tym samym polska tenisistka ma szansę na drugi tytuł mistrzowski w głównym cyklu.

Przed niespełna miesiącem poznanianka wygrała turniej na nowojorskim Bronksie i sięgnęła po pierwsze trofeum w drugim finale. W niedzielę pierwsza rakieta Polski staje przed szansą na zdobycie kolejnego tytułu. Na drodze Polki w stolicy Korei Południowej stanie Karolina Muchova.

23-letnia tenisistka z Ołomuńca w maju tego roku zadebiutowała w finale turnieju głównego cyklu, w Pradze. W finale turnieju rangi WTA International tenisistka naszych południowych sąsiadów przegrała w trzech setach z Jil Teichmann. Teraz przed Czeszką kolejna szansa na tytuł, ale nie będzie o to łatwo. Muchova i Linette spotkały się przed miesiącem, w ćwierćfinale turnieju w Bronksie, i górą była Polka.

Stawką spotkania, które rozpocznie się o godzinie 7:00 rano czasu polskiego w niedzielę, poza tytułem mistrzowskim, będzie debiut w top 40 rankingu WTA.