Linette przegrała mecz, wygrała serca kibiców

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: Własne, foto: AFP

Magda Linette przegrała z Simoną Halep w drugiej rundzie Roland Garros 4:6, 7:5, 3:6. Polka zagrała jednak naprawdę świetnie. Drugą partię nasza reprezentantka wygrała po obronieniu trzech meczboli.

Po spotkaniu pierwszej rundy z dużo niżej od siebie notowaną Francuzką Chloe Paquet, w drugim meczu Magda Linette miała o wiele trudniejsze zadanie. Jej rywalką była 3. w światowym rankingu Rumunka Simona Halep. Co ciekawe, to dopiero pierwsze starcie poznanianki z triumfatorką ubiegłorocznego turnieju w Paryżu.

Pierwszy set tego meczu był całkiem wyrównany. Co prawda faworytka z Rumunii rozpoczęła znacznie lepiej, bo już w pierwszym gemie przełamała Linette, jednak poznanianka grała dobrze. Udało jej się wyrównać na 2:2, choć przez lepszą skuteczność rywalki w ważniejszych momentach, po kilkunastu minutach Halep serwowała po wygranie seta w stosunku 6:2. Wówczas poznanianka pokazała kilka rewelacyjnych zagrań, które pozwoliły jej zmniejszyć stratę, lecz niestety nie udało się jej zupełnie zniwelować. Ostatecznie obrończyni tytułu wygrała pierwszą część spotkania 6:4.

Druga odsłona spotkania wyglądała dość podobnie. Linette grała naprawdę dobrze, jednak Halep była bardzo skuteczna. Rumunka zdobyła przewagę breaka w trzecim gemie. Kilkanaście minut później broniąca tytułu w Paryżu tenisistka miała przy podaniu Polki piłkę meczową na 6:3, ale Linette udało się wybronić. Przy pierwszym meczbolu w kolejnym gemie, kiedy już wydawało się, że Rumunka za chwilę zacznie świętować awans, poznanianka fenomenalnie się wybroniła. Udało jej się to również przy trzeciej piłce meczowej dla Rumunki. Natomiast już chwilę później na tablicy wyników widniał rezultat 5:5! Co było kilka minut później? Piłka setowa dla Linette, którą Polka wykorzystała, wyrównując stan pojedynku!

Decydująca partia rozpoczęła się standardowo dla tego spotkania. Przewagę przełamania zdobyła Rumunka. Niestety, tym razem Halep bardzo szybko powiększyła swoją przewagę. Jednego breaka Polka w czwartym gemie odrobiła, ale radość nie trwała długo. Polce w tym secie momentami brakowało już sił na nawiązanie wyrównanej walki. U Rumunki też było widać zmęczenie, jednak nie aż tak duże. Sprawiło jednak, że serwując po zwycięstwo w ósmym gemie znowu nie była w stanie utrzymać swojego podania. Nie był to ostatni break w tym meczu. Niestety, chwilę później przy serwisie Linette Halep wywalczyła kolejne dwa meczbole. Wykorzystała już pierwszego.

W trzeciej rundzie Rumunka zagra z Aleksandrą Krunić lub Łesią Curenko. Rumunka jest potencjalną rywalką Igi Świątek w czwartej rundzie.