Linette szybko odprawiła egzotyczną przeciwniczkę

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Tylko godzinę i 17 minut trwał mecz 1. rundy z udziałem Magdy Linette w turnieju WTA w Nanchangu. Najwyżej notowana polska tenisistka wywiązała się z roli faworytki i  pokonała 6:3, 6:2 Meksykankę Giulianę Olmos. O awans do ćwierćfinału powalczy z Chinką Fangzhou Liu.

Magda Linette nie odpoczywała długo po US Open i szybko zainaugurowała azjatycką część sezonu. W Nanchangu została rozstawiona z numerem trzy i jest jedną z faworytek do zwycięstwa w całych zawodach. Trudno było więc się spodziewać, że problemy sprawi jej notowana w czwartej setce rankingu Giuliana Olmos. 26-letnia Meksykanka dzielnie walczyła, ale sił i umiejętności starczyło jej na ugranie pięciu gemów. Linette wygrała 6:3, 6:2.

Polka prowadziła od samego początku do końca. Z łatwością wygrywała gemy przy podaniu rywalki. Wypracowała sobie aż dziewięć break-pointów i sześć z nich wykorzystała. Olmos odpowiedziała trzema przełamaniami, jednak należy zaznaczyć, że zdobywała jej wówczas, gdy przewaga naszej reprezentantki była już bardzo wyraźna.

Rywalką Linette w 2. rundzie będzie reprezentantka gospodarzy – Fangzhou Liu. 23-latka z Państwa Środka otrzymała od organizatorów ,,dziką kartę”, a w pierwszej rundzie pokonała po trzysetowej walce Annę Danilinę z Kazachstanu.


Wyniki

Pierwsza runda:

Magda Linette (Polska) – Giuliana Olmos (Meksyk) 6:3, 6:2