Linette w finale eliminacji

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: Peter Figura

Magda Linette bez problemów awansowała do finału eliminacji zawodów WTA w Nowym Jorku. Polka w dwóch meczach straciła zaledwie dziewięć gemów. Od głównej drabinki dzieli ją jedno zwycięstwo.

W Toronto oraz Cincinnati Magda Linette nie zdołała przejść kwalifikacji, ale przed występem w US Open zdecydowała się na jeszcze jeden start w Nowym Jorku – w rozgrywanym tam turnieju WTA. W trzystopniowych eliminacjach nasza tenisistka została rozstawiona z numerem sześć.

Na razie Polka nie miała problemów z odniesieniem zwycięstw. W piątek jej przeciwniczką była specjalizująca się w deblu Gabriela Dabrowski, a Linette wygrała 6:1, 6:2. Dzień później poznanianka także nie straciła seta. W każdej z dwóch partii meczu z Sophie Chang szybko zyskiwała przewagę i potem utrzymywała ją do końca partii. Ostatecznie zwyciężyła 6:3, 6:3.

Aby zagrać w głównej drabince, Linette musi odnieść jeszcze jedno zwycięstwo. Jej przeciwniczką będzie oznaczona numerem 11 Anna Blinkowa. Rosjanka także nie straciła na razie seta.


Wyniki

Druga runda eliminacji:
Magda Linette (Polska, 6) – Sophie Chang (USA) 6:3, 6:3

Pierwsza runda eliminacji:
Magda Linette (Polska, 6) – Gabriela Dabrowski (Kanada) 6:1, 6:2