Linette wzięła rewanż i zagra w ćwierćfinale

/ Maciej Pietrasik, źródło: własne, foto: Peter Figura

Do sześciu razy sztuka – może powiedzieć Magda Linette o pojedynkach z Aliaksandrą Sasnowicz. Właśnie za szóstym podejściem po raz pierwszy pokonała Białorusinkę, oddając jej tylko pięć gemów. Dzięki temu zagra w ćwierćfinale zawodów w Nowym Jorku.

Aliaksandra Sasnowicz to rywalka, która nie leżała Magdzie Linette. Obie mierzyły się już pięciokrotnie, a lepsza zawsze okazywała się Białorusinka. W Nowym Jorku poznanianka spisuje się jednak znakomicie – wygrała wcześniej cztery spotkania, nie tracąc po drodze nawet seta. W dzisiejszym pojedynku także szybko zyskała przewagę i już po kilkunastu minutach prowadziła 5:0. Rywalka ugrała honorowego gema, lecz na więcej nie było jej już stać.

Szybkie prowadzenie Linette objęła także w drugiej partii. Zaczęła od przełamania i prowadzenia 2:0, potem dołożyła jeszcze kolejnego breaka i powiększyła przewagę. Sasnowicz co prawda odrobiła część strat, ale dogonić bardzo dobrze dysponowanej Polki nie zdołała. Po nieco ponad godzinie nasza tenisistka zwyciężyła 6:1, 6:4 i awansowała do ćwierćfinału. W nim zmierzy się z rozstawioną z numerem 10 Karoliną Muchovą, która także wygrywała wcześniejsze mecze bez straty seta.

Magda Linette (Polska, Q) – Aliaksandra Sasnowicz (Białoruś, 9) 6:1, 6:4