Linette z mistrzowskim tytułem!

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Magda Linette po raz pierwszy od trzech lat może cieszyć się z turniejowego triumfu. W Manchesterze Polka nie miała sobie równych. W finale w trzech setach ograła Zarinę Dijas.

Sezon na kortach trawiastych Magda Linette rozpoczęła w turnieju ITF w angielskim Manchesterze. W zawodach z pulą nagród w wysokości 100.000$ Polka została najwyżej rozstawiona, a w drodze do finału nie straciła ani jednego seta. W meczu o tytuł przyszło jej zmierzyć się z dobrą znajomą, Zariną Dijas. Obie kilkukrotnie wspólnie przygotowywały się do sezonu, a na zawodowych kortach rywalizowały trzykrotnie.

Spotkanie finałowe nie zaczęło się najlepiej dla naszej tenisistki. Od razu straciła bowiem serwis i przegrywała już 0:2, ale straty szybko odrobiła, czyniąc to zresztą z nawiązką. Linette wygrała aż pięć gemów z rzędu, lecz mimo prowadzenia 5:2 zamknęła seta dopiero w tiebreaku, wcześniej nie wykorzystując setbola przy własnym serwisie. Dodatkowa rozgrywka padła jednak łupem Polki, która przegrała w niej tylko jedną piłkę.

W drugiej odsłonie Dijas była zdecydowanie lepsza. Reprezentantka Kazachstanu ani razu nie musiała bronić się przed przełamaniem, a sam zdobyła dwa breaki i zwyciężyła 6:2. Trzecia partia była już zdecydowanie lepsza w wykonaniu Linette. Poznanianka zaczęła od przełamania, choć przeciwniczka natychmiast odrobiła straty. Od stanu 2:3 nasza tenisistka wygrała cztery gemy z rzędu i zwyciężyła w całym spotkaniu 7:6(1), 2:6, 6:3.

To pierwszy turniejowy triumf Linette od 2016 roku, gdy wygrała duży turniej ITF w Cagnes-Sur-Mer. Za zwycięstwo w Manchesterze (pierwsze w karierze, jeśli chodzi o korty trawiaste) Polka otrzyma 140 punktów do rankingu WTA. Dzięki temu w poniedziałek powinna awansować na 75. miejsce w światowym zestawieniu.