Linette zagra w finale! Zwycięska wojna nerwów

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Magda Linette pokonała 7:6(5), 7:6(7) Jekaterinę Aleksandrową z Rosji i po raz drugi w sezonie awansowała do finału zawodów WTA. W niedzielę może natomiast wywalczyć drugie trofeum. Patrząc na grę naszej reprezentantki, szansa na zwycięstwo jest duża. W Seulu nie straciła jak dotąd seta.

Linette została rozstawiona w największym koreańskim turnieju z numerem cztery i od początku doskonale sobie radzi w roli jednej z faworytek do końcowego zwycięstwa. Najpierw pokonała trzy niżej notowane przeciwniczki (kolejno: Irinę-Camelię Begu, Anastazję Potapową i Kirsten Flipkens), a w sobotę w pokonanym polu zostawiła sklasyfikowaną wyżej o dziewięć miejsc Jekaterinę Aleksandrową. 24-latka z Czelabińska nie jest pierwszoplanową postacią touru, ale należy docenić, że wyprzedziła swoje wszystkie bardziej znane rodaczki i obecnie jest pierwszą rakietą Rosji.

Starcie Linette z Aleksandrową od początku było bardzo wyrównane. Polka po raz kolejny potwierdziła, że w ostatnim czasie polepszyła serwis i długo nie dawała się przełamać. Przy stanie 5:3, kiedy serwowała na seta, przytrafił się jej jednak najsłabszy gem i Rosjanka odrobiła część strat. Później obroniła jeszcze dwie piłki setowe i doprowadziła do tie-breaka. To jednak nie podłamało poznanianki, która w decydującej rozgrywce szybko zbudowała przewagę i ostatecznie wygrała 7:6(5).

Drugi set miał dość podobny przebieg, z tym że zawodniczki zamieniły się miejscami. Tym razem to Aleksandrowa prowadziła z przewagą przełamania i serwowała na seta. Linette obroniła trzy piłki setowe i ruszyła do odrabiania strat. Lepszą znów musiał wyłonić tie-break, a nasza reprezentantka jeszcze raz potwierdziła, że niestraszne jej są tak wyrównane, emocjonujące końcówki setów. Obroniła kolejną, czwartą już piłkę setową, a po chwili sama wykorzystała czwartego meczbola. Po ponad dwóch godzinach rywalizacji Linette mogła cieszyć się ze zwycięstwa 7:6(5), 7:6(7).

Finałową przeciwniczką Polki będzie Czeszka Karolina Muchova. Reprezentantka naszych południowych sąsiadów to jedna z rewelacji obecnego sezonu.