Linz: Ivanović lepsza od Petkovic

/ Tomasz Krasoń , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

Ana Ivanović pokonała Andreę Petkovic w najciekawszym meczu drugiej rundy turnieju WTA Linzu. Rozstawiona z „dwójką” Serbka odniosła tym samym jedenaste z rzędu zwycięstwo w Generali Ladies. Do ćwierćfinału pewnie awansowała także Wiktoria Azarenka.

Jeszcze rok temu faworytką spotkania Ivanović z Petkovic byłaby Niemka. Jednak w tym sezonie 25-letnią Darmstadtu prześladuje nieustanny pech i problemy zdrowotne. Przypomnijmy – gdy tylko Petkovic wyleczyła przeciążeniowy uraz pleców, w pierwszym turnieju po przerwie poważnie skręciła kostkę i zerwała więzadła w stawie skokowym. Dlatego też aby wystąpić w Linzu potrzebowała dzikiej karty, a wygrana w pierwszej rundzie z Barborą Zahlavovą Strycovą była dopiero jej drugim zwycięstwem od kwietnia.

Do pojedynków z tenisistkami pokroju Any Ivanović Petkovic nie jest jeszcze gotowa. W obu odsłonach wyrównana walka toczyła się jedynie do stanu 3:3. Od połowy setów inicjatywę przejmowała Serbka, dzięki czemu po 1 godzinie i 21 minutach triumfowała pewnie, 6:4, 6:3.

Ivanović jest poniekąd specjalistką od gry w Linzu. W austriackiej hali już dwukrotnie sięgała po końcowe trofeum – była najlepsza w sezonach 2008 i 2010. Biorąc pod uwagę fakt, iż w latach nieparzystych nie pojawiała się na starcie Generali Lasies, Serbka może się już pochwalić serię jedenastu zwycięstw z rzędu.

W ćwierćfinale Ana Ivanović zagra z Kirsten Flipkens. 26-letnia Belgijka pokonała w ostatnim czwartkowym meczu 4:6, 6:1, 7:5 Mallory Burdette.

Do ćwierćfinału pewnie awansowała Wiktoria Azarenka. Liderka rankingu WTA, podobnie jak w pierwszej rundzie, straciła zaledwie dwa gemy. Tym razem pokonała 6:1, 6:1 Simonę Halep.

Czułam, ze gram lepiej niż dzień wcześniej. Dla mnie postęp w każdym kolejnym meczu jest bardzo ważny, wciąż chcę się poprawiać – mówiła Azarenka.

Kolejną rywalką Azarenki będzie Petra Martić, która w czwartek wyeliminowała ostatnią reprezentantkę gospodarzy, Patricię Mayr-Achleitner.

Wiktoria Azarenka (Białoruś, 1) – Simona Halep (Rumunia) 6:1, 6:1
Petra Martić (Chorwacja) – Patricia Mayr-Achleitner (Austria, WC) 6:2, 3:6, 6:0
Irina-Camelia Begu (Rumunia, LL) – Kiki Bertens (Holandia) 6:4, 7:6(7)
Bethanie Mattek-Sands (USA, Q) – Carla Suarez Navarro (Hiszpania) 6:3, 6:3
Kirsten Flipkens (Belgia, Q) – Mallory Burdette (USA, Q) 4:6, 6:1, 7:5
Ana Ivanović (Serbia, 2) – Andrea Petkovic (Niemcy, WC) 6:4, 6:3

Ćwierćfinały debla:
A. Groenefeld, K. Peschke (Niemcy, Czechy, 1) – K. Pliskova, K. Pliskova (Czechy) 7:5, 7:6(5)
J. Goerges, B. Zahlavova Strycova (Niemcy, Czechy, 2) – S. Cirstea, T. Paszek (Rumunia, Austria) 6:1, 6:4