Linz. Ostapenko poznała smak austriackiego triumfu

Jelena Ostapenko pokonała Jekaterinę Aleksandrową w finale turnieju WTA 500 w Linzu. Tym samym Łotyszka sięgnęła po drugi tytuł w tegorocznej rywalizacji kobiet.

Finalistki tegorocznej edycji imprezy w Linzu to zawodniczki, które w przeszłości poznały już smak występu w finale austriackiej imprezy. Jekaterina Aleksandrowa w 2018 musiała uznać wyższość Camili Giorgi, a rok później ostatniej przeciwniczki – Coco Gauff – nie pokonała Ostapenko.

W tym roku panie ponownie awansowały do finału i przed niedzielnym finałem pewne było, że jednak z nich wreszcie będzie kończyć imprezę z tytułem mistrzowskim. Tą, która po ostatniej piłce mogła unieść ręce w geście triumfu była Ostapenko. Turniejowa „jedynka” w premierowej partii dwukrotnie przełamała podanie Aleksandrowej. Z kolei losy drugiej partii rozstrzygnął czwarty gem. W nim najwyżej rozstawiona zawodniczka po raz trzeci tego dnia przełamała serwis rywalki i wypracowanej przewagi nie oddała już do końca pojedynku.

Tym samym dwunasta tenisistka świata sięgnęła po drugi w tym roku i ósmy w karierze tytuł mistrzowski. Poprzednio z turniejowej wygranej zawodniczka z Rygi cieszyła się w styczniu w Adelajdzie, gdzie w 1/2 finału również pokonała Jekaterinę Aleksandrową.