Linz. Sabałenka i Mertens w gronie półfinalistek

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.wtatennis.com, foto: AFP

Aryna Sabałenka i Elise Mertens zameldowały się w półfinałach turnieju Upper Austria Ladies Linz. Białorusinka nie musiała nawet rozgrywać pełnych dwóch setów, bo jej rywalka poddała mecz z powodu kontuzji. Również krótszy mecz niż poprzednie rozegrała tenisistka z Belgii.

Sklasyfikowana na 21. pozycji Elise Mertens w dwóch pierwszych rundach musiała walczyć na pełnym dystansie. Tym razem Belgijka uporała się z rywalką w dwóch setach. Chociaż niewiele brakowało, a w meczu z Weroniką Kudermetową także by grała trzecią partię. Zdołała jednak odrobić stratę trzech gemów w pierwszej odsłonie, a wygrywając całe spotkanie, podwyższyła bilans spotkań z Rosjanką na 2:0.

Drugie zwycięstwo nad rywalką w bezpośrednich starciach odniosła również Sabałenka. W pierwszej odsłonie Oceane Dodin prowadziła co prawda 2:1, ale Sabałenka wygrała pięć z sześciu kolejnych gemów i partię otwarcia powędrowała na jej konto. W drugiej odsłonie mecz się zakończył przy stanie 3:3. Francuzka oddała mecz z powodu kontuzji kostki.

Grono półfinalistek uzupełniły Jekaterina Aleksandrowa i Barbora Krejcikova. Rosjanka w zaledwie 58 minut pokonała Nadię Podoroską. Z kolei tenisistka naszych południowych sąsiadów okazała się lepsza od Aliaksandry Sasnowicz i w meczu o finał zagra z Sabałenką.


Wyniki

Ćwierćfinały singla:

Aryna Sabałenka (Białoruś, 1) – Oceane Dodin (Francja, Q) 6:3, 3:3 i krecz
Elise Mertens (Belgia, 2) – Weronika Kudermetowa (Rosja, 5) 6:4, 6:1
Jekaterina Aleksandrowa (Rosja, 4) – Nadia Podoroska (Argentyna, 6) 6:2, 6:1
Barbora Krejcikova (Czechy) – Alaksandra Sasnowicz (Białoruś) 6:3, 6:1