Lizbona. Cenne zwycięstwo Michalskiego

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne/atptour.com, foto: Olimpia Dudek

Daniel Michalski odniósł bardzo cenne zwycięstwo. W pierwszej rundzie turnieju rangi ATP Challenger w Lizbonie Polak niespodziewanie pokonał rozstawionego z „dwójką” Taro Daniela 7:6(4), 5:7, 6:2.

Michalski, aby wystąpić w portugalskim Challengerze, musiał przejść kwalifikacje. Los nie był później zbyt łaskawy dla naszego tenisisty, ponieważ okazało się, że w głównej drabince jego przeciwnikiem będzie Taro Daniel. Japończyk to bardzo solidny zawodnik, który przez spory czas zajmował miejsce w pierwszej setce światowego rankingu. Ma za sobą występy w największych turniejach na świecie, łącznie z każdą z wielkoszlemowych imprez. Nic więc dziwnego, że to właśnie 28-latek był faworytem tego starcia.

W pierwszym secie byliśmy świadkami wielu zwrotów akcji. Zawodnicy często się przełamywali i trudno było przewidzieć, kto wygra tę odsłonę meczu. Po emocjonującym tiebreaku bardziej zadowolony był Polak, ale do końcowego triumfu wciąż jeszcze było daleko, gdyż Daniel nie zamierzał spuszczać z tonu. W drugiej partii obaj zawodnicy szli równo, ale Michalskiemu udało się przełamać rywala w ósmym gemie, dzięki czemu stanął o krok przed zwycięstwem. Niestety przy stanie 5:3 naszego tenisistę dopadł przestój, który kosztował go porażką w tym secie 5:7.

Na szczęście decydującą partię 21-latek z Warszawy rozegrał koncertowo, nie dając szans bardziej doświadczonemu przeciwnikowi. Polak lepiej serwował, był skoncentrowany, agresywny, precyzyjny oraz wiedział, kiedy przyspieszyć grę. Oddał Japończykowi zaledwie dwa gemy i mógł cieszyć się z bardzo wartościowego zwycięstwa 7:6(4), 5:7, 6:2. Następnym rywalem Michalskiego będzie reprezentant gospodarzy Joao Domingues, który uporał się w dwóch partiach z innym Portugalczykiem Tiago Cacao.


Wyniki

Pierwsza runda singla:

Daniel Michalski (Polska, Q) – Taro Daniel (Japonia, 2) 7:6(4), 5:7, 6:2