Łódź. Dublet Kani-Choduń. Ciaś najlepszy w turnieju mężczyzn

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: LOTOS PZT Polish Tour

Paula Kania-Choduń doskonale spisała się w szóstym turnieju z cyklu LOTOS PZT Polish Tour. W Łodzi cieszyła się ze zwycięstwa i w singlu, i w deblu. W turnieju mężczyzn najlepszy okazał się natomiast Paweł Ciaś, który w finale odrobił straty ze stanu 2:5 w decydującym secie.

Turniej w Łodzi zamknął bardzo intensywną część krajowego cyklu. W ciągu ostatniego miesiąca polscy tenisiści mogli rywalizować w czterech imprezach, na czele z Mistrzostwami Polski. Pomiędzy kolejnymi imprezami było co najwyżej pięć dni przerwy. Ostatnio czasu na regenerację nie było w zasadzie wcale. Chociażby Paula Kania-Choduń we wtorek uczestniczyła w finale gry podwójnej w Kozerkach, a już w środę rozegrała dwa singlowe mecze w Łodzi.

Zmęczenie na pewno było duże, ale tenisistka z Sosnowca radziła sobie z nim równie dobrze, co z kolejnymi przeciwniczkami. W drodze po trofeum pokonała m.in. Martynę Kubkę i Katarzynę Piter, które w poprzednich imprezach LOTOS PZT Polish Tour docierały do finałów. W meczu o tytuł wygrała natomiast 6:0, 6:2 z Katarzyną Wysoczańską, dla której sam występ w finale był już bardzo cennym osiągnięciem.

Zupełnie inny przebieg miał finał turnieju mężczyzn. W nim emocji nie brakowało do samego końca. Jan Zieliński prowadził z Pawłem Ciasiem już 6:3, 3:6, 5:2, ale nie potrafił postawić przysłowiowej kropki nad ,,i”. Ciaś walczył do samego końca i zdołał odwrócić losy pojedynku, wygrywając pięć gemów z rzędu. Było to dla niego pierwsze turniejowe zwycięstwo w krajowym cyklu. Wcześniej bardzo bliski szczęścia był w Szczecinie. Zieliński wygrał natomiast aż trzy turnieje w grze podwójnej.

Po zwycięstwie w Łodzi zrównali się z nim w tej statystyce Szymon Walków i Kacper Żuk. Para rozstawiona z numerem jeden pokonała w finale 2:6, 6:2, 10-6 Karola Drzewieckiego i Piotra Matuszewskiego, czyli turniejowe ,,dwójki”. Również w finale gry podwójnej kobiet obserwowaliśmy starcie dwóch najwyżej rozstawionych duetów. Paula Kania-Choduń i Anastazja Szoszyna pokonały 6:2, 6:4 Katarzynę Piter i Joannę Zawadzką.


Wyniki

Finał singla mężczyzn:

Paweł Ciaś (4) – Jan Zieliński (3) 3:6, 6:3, 7:5

Finał singla kobiet:

Paula Kania-Choduń (5) – Katarzyna Wysoczańska 6:0, 6:2

Finał debla mężczyzn:

S. Walków, K. Żuk (1) – K. Drzewiecki, P. Matuszewski (2) 2:6, 6:2, 10-6

Finał debla kobiet:

P. Kania, A. Szoszyna (1) – K. Piter, J. Zawadzka (2) 6:2, 6:4