Londyn: Hindusi z Hiszpanami w finale

/ Krzysztof Domaradzki, źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Mahesh Bhupathi i Rohan Bopanna zmierzą się z Marcelem Granollersem i Markiem Lopezem w finale gry podwójnej w turnieju Barclays ATP World Tour Finals.

Niedzielne półfinały znacznie się od siebie różniły. Pierwszy pojedynek był wyrównany i niezwykle emocjonujący, w drugim dramaturgię zastąpiła jednostronność. Oba zaś łączy to, że obronną ręką wyszli z nich tenisiści, którzy nie uchodzili za faworytów.

Wiele wrażeń zgotowali zgromadzonym w londyńskiej O2 Arenie fanom Bhupathi i Bopanna, którzy po trzysetowym boju rozprawili się z faworyzowanymi Leanderem Paesem i Radkiem Stepankiem. Hindus z Czechem wyszli z grupy A z kompletem zwycięstwem i po odpadnięciu braci Bryanów wydawali się głównymi faworytami do końcowego triumfu. I choć mieli piłkę meczową w decydującej partii starcia z Hindusami, polegli. Po godzinie i 26 minutach Bhupathi i Bopanna zwyciężyli 4:6, 6:1, 12-10 i awansowali do finału.

Nie przeszkodziłoby nam, gdyby sezon trwał kilka tygodni dłużej – powiedział po spotkaniu Bhupathi, odnosząc się do świetnej końcówki roku w wykonaniu Hindusów, którzy rzutem na taśmę wywalczyli awans do turnieju Masters, pokonując w Paryżu Mariusz Fyrstenberga i Marcina Matkowskiego, a następnie sięgając po tytuł. – Mamy jeszcze jeden mecz do rozegrania i musimy się na nim skupić. Chcemy wyjechać stąd z tytułem – dodał doświadczony tenisista.

Finałowymi rywalami Bhupathiego i Bopanny będą Granollers i Lopez. Hiszpanie zaskakująco łatwo uporali się z Jonathanem Marrayem i Frederikiem Nielsenem. Brytyjczyk i Duńczyk wygrali grupę B i wydawali się nieznacznymi faworytami półfinałowej rywalizacji, ale przegrali po zaledwie 78 minutach rywalizacji. Hiszpanie zwyciężyli 6:4, 6:3 i wywalczyli przepustkę do meczu o tytuł.


Wyniki

Półfinały debla:
M. Bhupathi, R. Bopanna (Indie, 5) – L. Paes, R. Stepanek (Indie, Czechy, 3) 4:6, 6:1, 12-10
M. Granollers, M. Lopez (Hiszpania, 6) – J. Marray, F. Nielsen (Wielka Brytania, Dania, 8) 6:4, 6:3