Londyn: Murray broni setbola i awansuje do półfinału

/ Michał Jaśniewicz, źródło: własne, foto: AFP

Andy Murray wygrał z Jo-Wilfriedem Tsongą 6:2, 7:6(3), zapewniając sobie drugie miejsce w grupie „A” i awans do półfinału ATP World Tour Finals w Londynie.

Brytyjczykowi wystarczył tylko wygrany set, by mieć pewne miejsce w półfinale. Zagwarantował on sobie je bardzo szybko. W pierwszym secie uzyskał bowiem podwójne przełamanie, wygrywając 6:2.

W gemie otwarcia drugiego seta Tsonga ponownie stracił swoje podanie i wszystko wskazywało na to, że będziemy świadkami najkrótszego spotkania tegorocznego turnieju w Londynie. W ósmym gemie Francuz odrobił jednak stratę przełamania i doszło do niezwykle emocjonującej końcówki seta.

Przy stanie 5:5 Tsonga „wyciągnął” z 15-40, a w dwunastym gemie doprowadził do setbola. Francuz postawił przy piłce setowej wszystko na jedną kartą, potężnie uderzył z forhendu, ale wyraźnie na aut. Murray wygrał następnie dwie kolejne piłki, doprowadzając tym samym do tie breaka. W tym Szkot zagrał bardzo pewnie i prowadził już 6-2. Tsonga obronił pierwszego meczbola, ale przy drugim reprezentant gospodarzy popisał się asem.

Był to ostatni meczu w grupie „A”. Z kompletem zwycięstw wyszedł z niej Djoković. Murray zajął drugie miejsce i w niedzielnym półfinale zagra najprawdopodobniej z Rogerem Federerem.