Londyn: tytuły dla McEnroe i Santoro

/ Michał Jaśniewicz, źródło: eurosport.yahoo.com/własne, foto: AFP

John McEnroe i Fabrice Santoro zostali triumfatorami turnieju Statoil Masters Tennis. Amerykanin w finale Legend pokonał Matsa Wilandera, zaś Francuz w walce o tytuł ATP Champions Tour pokonał faworyta gospodarzy Tima Hennmana.

Oba niedzielne finały w słynnej londyńskiej Royal Albert Hall skończyły się w dwóch setach. Szczególnie jednostronna okazał się konfrontacja Legend. McEnroe wygrał z Wilanderem 6:1, 6:2 i obronił tytuł zdobyty przed rokiem.

Zdobyłem tutaj już sześć tytułów, ale ten jest najsłodszy z nich – przyznał po spotkaniu 53-letni Amerykanin. – Wszędzie słyszałem głosy zaskoczenia, mówiące jak dobrze gram. Jestem w dobrej formie i uwielbiam grać w tym miejscu. To miejsce jest dla nas jak Wimbledon.

W sesji wieczornej rozegrano finał cyklu ATP Champions Tour. Obchodzący 40-te urodziny Fabrice Santoro zaprezentował szereg efektownych zagrań i pokonał Tima Henmana 7:5, 6:3, po raz pierwszy sięgając po końcowy triumf w Royal Albert Hall.

Mam ogromną przyjemność z gry na tej arenie, więc zwycięstwo tutaj jest niesamowite – stwierdził Santoro. – Dzisiaj są mojej urodziny i nie mogłem wyobrazić sobie lepszego sposobu ich obchodzenia, szczególnie, że moja rodzina oglądała mecz.


Wyniki

Legneds
Finał: John McEnroe (USA) – Mats Wilander (Szwecja) 6:1, 6:2

ATP Champions Tour
Finał: Fabrice Santoro (Francja) – Tim Henman (Wielka Brytania) 7:5, 6:3