Londyn: zwycięski początek Djokovicia

/ Krzysztof Domaradzki, źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Od zwycięstwa rozpoczął swój udział w turnieju Masters Novak Djoković. Serb w nieco ponad półtorej godziny rozprawił się z Jo-Wilfriedem Tsongą, zwyciężając 7:6(4), 6:3.

Pojedynek lepiej rozpoczął Francuz, który już w pierwszym gemie stanął przed szansą na przełamanie serwisu Djokovicia. Nowy lider światowego rankingu wyszedł z opresji, ale nie był to jedyny raz w pierwszym secie, kiedy musiał bronić breakpointów. Tsonga bowiem świetnie radził sobie z podaniem Serba, dzięki czemu jeszcze dwukrotnie miał okazję przełamać podanie Djoković, ale zarówno w siódmym, jak i jedenastym gemie Djoković wychodził z kłopotów obronną ręką.

Serb z podaniem Francuza nie radził sobie przez większość seta, ale znalazł na nie receptę w tiebreaku, który od początku układał się po jego myśli. Dzięki temu po 67 minutach walki wygrał partię otwarcia, mimo że długimi fragmentami lepszym zawodnikiem wydawał się Tsonga.

Pierwsze okazje na przełamanie podania Francuza Djoković miał dopiero w drugim secie. Wykorzystał drugiego z breakpointów i już w pierwszym gemie wygrał podanie Tsongi. Od tego momentu inicjatywa wyraźnie przeszła na stronę faworyta. Serb pewnie wygrywał swoje podania, tracąc w drugim secie zaledwie 2 punkty przy swoim serwisie, a w 9. gemie ponownie przełamał Francuza i po godzinie i 42 minutach zakończył pojedynek.