Lopez dołączył do Hurkacza

Feliciano Lopez będzie kolejnym rywalem Huberta Hurkacza. Hiszpan okazał się lepszy w trzech setach od rodaka Pablo Andujara. Do trzeciej rundy Winston-Salem Open awansowali m.in. Denis Shapovalov, Benoit Paire, Miomir Kecmanovic czy Andriej Rublow.

Hubert Hurkacz awansował do najlepszej „16” w Winston-Salem po tym, jak pokonał w trzech setach Duckhee Lee. Kolejnym rywalem Polaka będzie Feliciano Lopez. Doświadczony Hiszpan także musiał stoczyć mecz na pełnym dystansie. Ostatecznie wyeliminował rodaka Pablo Andujara i przezwyciężył kryzys, który pojawił się w drugim secie, gdzie wygrał tylko gema.

37-latek z Toledo przyznał niedawno, że nie zamierza jeszcze kończyć kariery, a jego największym atutem aktualnie jest doświadczenie.

Do trzeciej rundy awansowali też przedstawiciele „nowej generacji” Denis Shapovalov, Miomir Kecmanović i Ugo Humbert. Kanadyjczyk odzyskuje dobrą formę i pierwszy raz od maja przebrnął w turnieju drugą rundę. Tenisista urodzony w Tel-Awiwie okazał się lepszy od Tennysa Sandgrena, choć w drugiej partii stracił koncentrację i od stanu 3:0 przegrał cztery gemy. Zdołał jednak wrócić do walki i świętował zwycięstwo w dwóch setach – To jest zdecydowanie świetne zwycięstwo. Czuję świeżość i jestem gotowy na trudne sytuacje, jak te w drugim secie – przyznał Shapovalov, którego kolejnym rywalem będzie Miomir Kecmanović.

Serb prezentuje ostatnio dobrą formę, a we wtorek wyeliminował Alexeia Popyrina. Z kolei Ugo Humbert stoczył zacięty mecz z Bjornem Fratangelo. Ostatecznie jednak Francuz był górą w trzech setach, a o ćwierćfinał powalczy z rodakiem Benoitem Paire’em, turniejową „jedynką”.

Najwyżej rozstawionym, który pożegnał się z turniejem był Joao Sousa. Lepszy od Portugalczyka okazał się Robin Haase. Z kolei problemów z awansem nie miał Sam Querrey. Teraz przed Amerykaninem trudne wyzwanie i pojedynek z Andriejem Rublowem, który w Cincinnati pokonał Rogera Federera.

Benoit Paire (Francja, 1) – Prajnesh Gunneswaran (Indie) 6:3, 7:5

Denis Shapovalov (Kanada, 2, WC) – Tennys Sandgren (USA) 6:2, 6:4

Robin Haase (Holandia) – Joao Sousa (Portugalia, 4) 4:6, 6:3, 6:4

Steve Johnson (USA) – Daniel Evans (Wielka Brytania, 5) 6:3, 6:1

Sam Querrey (USA, 6) – Roberto Carballes Baena (Hiszpania) 6:3, 7:5

Lorenzo Sonego (Włochy, 7) – Damir Dżumhur (Bośnia i Hercegowina, Q) 6:1, 6:4

Filip Krajinović (Serbia, 8) – Tomas Berdych (Czechy, WC) 3:6, 7:5, 6:1

Andriej Rublow (Rosja) – Albert Ramos-Vinolas (Hiszpania, 9) 6:7 (5), 6:3, 6:1