Lopez lepszy w pojedynku pokoleń

/ Jakub Karbownik, źródło: Własne, foto: AFP

Gilles Simon pokonał Daniiła Miedwiediewa, a Feliciano Lopez Felixa Auger-Aliassima w półfinałach Fever-Tree Championships. W niedzielnym finale Hiszpan ma szansę sięgnąć po siódmy tytuł mistrzowski w karierze.

Przyjeżdżając na korty Queens Clubu, tenisista z Toledo mógł się pochwalić jedynie trzema wygranymi meczami w tegorocznych turniejach. Teraz Lopez ma szansę wygrać czwarty turniej na trawie. A to za sprawą półfinałowego zwycięstwa nad Felixem Augerem-Aliassime’em. Różnica wieku między oboma tenisistami wynosiła 19 lat. Jest to największa różnica między tenisistami występującymi w półfinale lub finale od 1977 roku. Wtedy, w meczu 1/2 finału wystąpili Ken Rosewall (43 lata) i Pat Dupre (23 lata).

Pierwszy set pojedynku między Lopezem i Augerem-Aliassime’em rozstrzygnięty został w tie-breaku na korzyść Kanadyjczyka. W dwóch kolejnych odsłonach Hiszpan nie przegrał gema przy swoim serwisie, co dało mu awans do niedzielnego finału. W meczu o tytuł tenisista z Toledo zmierzy się z Gillesem Simonem. Francuz, który w 1/4 finału rozegrał trwający 3 godziny 21 minut trzysetowy pojedynek, w półfinale spędził na korcie 2 godziny i 37 minut, zanim pokonał Daniiła Miedwiediewa. W decydującej partii Rosjanin zmagał się z kontuzja pleców.

Półfinały singla:

Gilles Simon (Francja) – Daniił Miedwiediew (Rosja, 4) 6:7(4), 6:4, 6:3
Feliciano Lopez (Hiszpania, WC) – Felix Auger-Aliassime (Kanada, 8) 6:7(3), 6:3, 6:4