Lorenzi nie obroni tytułu

/ Maciej Pietrasik , źródło: korespondencja z Sopotu, foto: AFP

Paolo Lorenzi nie obroni w Sopocie zdobytego przed rokiem tytułu. Włoch rozegrał w piątek dwa bardzo długie mecze, ale zakończył udział w turnieju na ćwierćfinale. Szanse na triumf wciąż ma za to jego rodak, najwyżej rozstawiony Stefano Travaglia.

Piątek był bardzo intensywnym dniem dla Paolo Lorenziego. Włoch jako jedyny z ćwierćfinalistów o awans do tej fazy turnieju dopiero walczył, bo jego spotkanie z Jurgenem Zoppem przerwały w czwartkowy wieczór opady deszczu. Obrońca tytułu przegrał pierwszą partię z Estończykiem, lecz w kolejnych dwóch okazał się lepszy o jedno przełamanie i zwyciężył 2:6, 6:3, 6:4.

Wieczorem Lorenzi wyszedł na kort raz jeszcze, aby zmierzyć się z Asłanem Karacewem o półfinał. Rosjanin to jedyny nierozstawiony tenisista w ćwierćfinale Sopot Open. W Polsce sprawił już wcześniej niespodziankę, eliminując Lorenzo Giustino. Spotkanie ćwierćfinałowe lepiej zaczął Lorenzi, który wygrał pierwszego seta, ale w drugim lepszy okazał się Karacew. Trzecia partia była najbardziej zacięta. Rosjanin prowadził już 5:3, miał dwie piłki meczowe (jedną przy podaniu Lorenziego, drugą przy własnym serwisie), lecz Włoch odrobił straty. Później Karacew znów przełamał rywala i nie wykorzystał atutu własnego podania, ale w tiebreaku okazał się już lepszy i zwyciężył 4:6, 6:3, 7:6(4).

Półfinałowy rywal Karacewa rozegrał za to najkrótszy mecz dnia. Filip Horansky dosłownie zmiótł z kortu Jana Choinskiego. Brytyjczyk polskiego pochodzenia wygrał w tym spotkaniu zaledwie jednego gema, a wszystko skończyło się w 53 minuty.

W drugim półfinale zmierzą się Tristan Lamasine i Stefano Travaglia. Pierwszy z nim po zaciętym boju pokonał w trzech setach Aleksieja Watutina. Drugi w sopockim turnieju wciąż nie stracił jeszcze choćby partii. W piątek ograł 6:4, 6:4 Mohameda Safwata.

W sobotę oprócz półfinałów singla rozegrane zostaną także oba półfinały gry podwójnej. Karol Drzewiecki i Mateusz Kowalczyk mieli zagrać dziś z Iwanem Gachowem i Karacewem, lecz ze względu na długi singlowy mecz tego ostatniego spotkanie zostało przeniesione na kolejny dzień.

Z Sopotu, Maciej Pietrasik


Wyniki

Ćwierćfinały singla:
Stefano Travaglia (Włochy, 1) – Mohamed Safwat (Egipt, 12) 6:4, 6:4
Asłan Karacew (Rosja) – Paolo Lorenzi (Włochy, 3) 4:6, 6:3, 7:6(4)
Filip Horansky (Słowacja, 10) – Jan Choinski (Wielka Brytania, 16) 6:1, 6:0
Tristan Lamasine (Francja, 14) – Aleksiej Watutin (Rosja, 11) 3:6, 7;5, 6:2

Trzecia runda singla:
Paolo Lorenzi (Włochy, 3) – Jurgen Zopp (Estonia, 15) 2:6, 6:3, 6:4

Ćwierćfinał debla:
M. Bortolotti, C. O’Connell (Włochy, Australia) – J. Jahn, P. Martinez (Niemcy, Hiszpania) 6:3, 6:4