Los Angeles: pierwszy półfinał Berankisa

/ Tomasz Krasoń, źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Ricardas Berankis awansował do pierwszego w karierze półfinału turnieju ATP w karierze. 22-letni Litwin dokonał tej sztuki w Los Angeles, pokonując 6:4, 6:4 Nicolasa Mahuta. Oprócz niego w gronie półfinalistów znalazła się dwójka Amerykanów z Samem Querreyem na czele oraz Marinko Matosevic.

Berankis w ostatnim czasie borykał się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Zdiagnozowano bowiem u niego zmęczeniowe złamanie kości miednicy. Teraz 22-letni Litwin, były lider rankingu juniorów, wraca do wysokiej formy. W Los Angeles osiągnął pierwszy półfinał w karierze. Rozstawionego z „czwórką” Nicolasa Mahuta pokonał pewnie 6:4, 6:4, broniąc po drodze wszystkie trzy break pointy. Sam wykorzystał 2 z 10 szans na przełamanie i wygrał po niespełna półtorej godzinie walki.

O finał Berankis zagra z Marinko Matosevicem. Rozstawiony z „szóstką” Australijczyk pokonał 6:2, 6:3 niespodziewanego pogromcę turniejowe „jedynki”, Michaela Russella. 34-letni Amerykanin wykorzystał tylko 1 z 9 break pointów, a sam dał się przełamać czterokrotnie. Pochodzący z Bośni Australijczyk triumfował 6:2, 6:3.

Drugą parę półfinałową tworzą Amerykanie. Rozstawiony z „dwójką” Sam Querrey zmierzy się z Rajeevem Ramem. Pierwszy z wymienionej dwójki to istny specjalista od gry w Los Angeles. Wygrał bowiem dwie ostatnie edycje Farners Classic, w których startował (2009-2010). W tym roku Querrey wyjątkowo łatwo awansował do półfinału. Jego rywal, Xavier Malisse, poddał spotkanie z powodu kontuzji kolana przy prowadzeniu Amerykanina 6:2, 3:1. Z kolei Rajeev Ram wyeliminował rozstawionego z „trójką” Leonardo Mayera, zwyciężając 7:6(3), 6:3.
 


Wyniki

Ćwierćfinały singla:
Marinko Matosevic (Australia, 6) – Michael Russell (USA) 6:2, 6:3
Ricardas Berankis (Litwa, Q) – Nicolas Mahut (Francja, 4) 6:4, 6:4
Rajeev Ram (USA) – Leonardo Mayer (Argentyna, 3) 7:6(3), 6:3
Sam Querrey (USA, 2) – Xavier Malisse (Belgia, 5) 6:2, 3:1 i krecz