Los Cabos. Faworyci pewnie przeszli ćwierćfinały

W tym tygodniu odbywają się aż trzy turnieje rangi ATP Tour. Panowie rywalizują między innymi w Los Cabos, gdzie mamy już za sobą fazę ćwierćfinałową.

Impreza w Meksyku ma rangę 250, ale w jej najlepszej czwórce nie zabrakło renomowanych tenisistów. Do półfinału awansowali między innymi Stefanos Tsitsipas i Alexander Zverev.

W ćwierćfinale grecki obrońca tytułu nie miał kłopotów z wyeliminowaniem Aleksandara Kovacevicia, którego pokonał w dwóch setach.

Początek pierwszej partii nie zapowiadał jednak łatwego dnia dla zawodnika z Aten. 25-latek stracił podanie już w drugim gemie i przegrywał 3:0, ale niepowodzenie nie wpłynęło na niego negatywnie. Faworyt odrobił „brejka” w piątym gemie, a potem wyrównał na 3:3. W partii otwarcia nie było więcej przełamań, a to oznaczało, że panowie rozegrają tie-breaka. W dodatkowym gemie zdecydowanie lepszy był Stefanos, który stracił w nim zaledwie jeden punkt.

W drugim secie najważniejszą okazała się jego środkowa część. Tsitsipas przełamał rywala w szóstym gemie, a potem obronił break-pointy, podwyższając swoje prowadzenie do wyniku 5:2. Taka zaliczka wystarczyła mu do wygrania partii rezultatem 6:3.

Kolejnym rywalem Greka będzie Casper Ruud, który bez strat setowych zwyciężył Portugalczyka Nuno Borgesa.

W drugiej parze półfinałowej znaleźli się – wspominany już – Alexander Zverev oraz Jordan Thompson. Taki układ drabinki oznacza, że Niemiec będzie toczył drugi z rzędu pojedynek z Australijczykiem.

W ćwierćfinale popularny Sasza pewnie pokonał bowiem innego tenisistę z Antypodów – Thanasiego Kokkinakisa. Ciekawym elementem tego spotkania była statystyka break-pointów. Zverev wykorzystał dwie z trzech swoich okazji, samemu broniąc wszystkich dwunastu piłek na przełamanie, jakie wypracował jego rywal.