Los Cabos. Jordan Thompson triumfuje

W niedzielną noc poznaliśmy triumfatora imprezy w Los Cabos. Po trofeum sięgnął Australijczyk Jordan Thompson.

Przypomnijmy, że we wcześniejszych fazach turnieju w Meksyku zawodnik z Antypodów toczył zacięte boje z Alexem Michelsenem i Alexandrem Zverevem. W obu przypadkach 29-latek był blisko porażki, ale ostatecznie okazywał się zwycięzcą.

W finale zawodów w Los Cabos na tenisistę czekało kolejne trudne wyzwanie. Jego rywalem był bowiem trzykrotny finalista wielkoszlemowy, czyli Norweg Casper Ruud.

Początek pojedynku na korcie centralnym był wyrównany, a kluczowym momentem pierwszego seta był szósty gem. Thompson przełamał w nim rywala do zera i uzyskał przewagę 4:2. Potem Australijczyk miał problemy z zamknięciem seta przy własnym podaniu, ale – po obronie break-pointa – zdołał wygrać wojnę nerwów i pierwszą partię.

W drugiej prowadzenie 2:0 szybko uzyskał Ruud, ale oddał zdobytego „brejka” już w kolejnym gemie. Po wymianie przełamań panowie wrócili na moment do wygrywania serwisów, a kolejny cios zadał Thompson. Australijczyk odebrał podanie rywala w siódmym gemie i wydawało się, że pewnie zmierza po zwycięstwo.

Tym razem jego norweskiemu oponentowi udało się jednak wrócić do rywalizacji. Casper przełamał Jordana, gdy ten serwował, by wygrać mecz. Po tym zwrocie akcji i wyrównaniu na po 5, nie było już „brejków”, a tenisiści dotarli do tie-breaka. W dodatkowym gemie Thompson zwyciężył dość pewnie, tracąc cztery punkty.

Po wywalczeniu pierwszego singlowego tytułu w karierze Australijczyk powiedział:

W tym tygodniu spędziłem na korcie bardzo dużo czasu. W ćwierćfinale rywal miał szansę, by poczęstować mnie podwójnym bajglem, a dziś unoszę w górę trofeum. Podtrzymuję zatem opinię, że działy się tu cuda. Teraz Los Cabos z pewnością będzie moim ulubionym miejscem na Ziemi – opowiadał zwycięzca.

Wygrana w Los Cabos da Jordanowi Thompsonowi awans na 32 lokatę w rankingu ATP. To dla niego rekordowe osiągnięcie.