Los Cabos. Obrońca tytułu i najwyżej rozstawiony wyeliminowani

W turnieju w Los Cabos miały już miejsce półfinały. O tytuł w Meksyku zagrają tenisiści, którzy pokonali wyżej notowanych rywali.

Jako pierwsi na korcie centralnym pojawili się Casper Ruud i Stefanos Tsitsipas. Panowie spotkali się trzeci raz w swoich karierach, a bilans ich wcześniejszych starć był remisowy.

W pierwszym secie walka między zawodnikami była wyrównana do siódmego gema. To właśnie w nim Norweg przełamał rywala i uzyskał wynik 4:3. Taka przewaga wystarczyła mu do zapisania partii na swoim koncie.

Set drugi był jeszcze bardziej zacięty, a tenisiści skutecznie pilnowali w nim własnych podań. W dziesiątym i dwunastym gemie Stefanos wypracował break-pointy, które były równocześnie piłkami setowymi, ale nie zdołał ich wykorzystać. Ostatecznie doszło do tie-breaka, w którym gracz z Oslo pokonał obrońcę tytułu, tracąc cztery punkty.

Po zwycięstwie Ruud przekazał kibicom:

Mecz był wyrównany, zwłaszcza w drugim secie. Miałem szczęście, że udało mi się obronić piłki setowe i doprowadziłem do tie-breaka. Tam grałem dobrze od samego początku i jestem zadowolony z wygranej. Dziękuję wszystkim za wsparcie – podkreślił 25-latek.

Rywalem Norwega w finale niespodziewanie został Jordan Thompson. Australijczyk stoczył pasjonujący bój z najwyżej rozstawionym Alexandrem Zverevem. Tenisiści walczyli ponad trzy i pół godziny, a swoją długą rywalizację zwieńczyli tie-breakiem trzeciego seta. W dodatkowym gemie zawodnik z Antypodów triumfował do dwóch. Po ostatniej piłce fani usłyszeli od Jordana:

Mój występ w tym turnieju jest pełen cudów. Nie sądziłem, że dotrę tak daleko. Półfinał był długi i świetny. Walczyłem do samego końca i nie wiem, co powiedzieć. Jestem dość mocno zmęczony.

Dotychczas Ruud i Thompson mierzyli się ze sobą trzy razy, a bilans ich meczów jest korzystny dla Caspera. Australijczyk zagra w finale rangi ATP po raz trzeci, ale jeszcze nie zdobył trofeum. Norweg ma na koncie dziesięć tytułów.