LOTOS PZT HPP Sobota. Dembek z tytułem

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne, foto: archiwum Michała Dembka

Michał Dembek triumfował w turnieju LOTOS PZT Halowy Puchar Polski z pulą nagród 58 tysięcy złotych rozgrywanym w Sobocie w dniach 12-14 listopada.

Michał Dembek był najwyżej rozstawionym tenisistą w imprezie. Na starcie stanęli także między innymi: Wojciech Marek, Szymon Kielan, Michał Mikuła i Martyn Pawelski.

Reprezentant WSG Academy, jak każdy rozstawiony gracz, miał w pierwszej rundzie wolny los. W drugiej pokonał w dwóch setach Zoltana Szabo. W ćwierćfinale zmierzył się z Piotrem Gryńkowskim. W tym spotkaniu również nie stracił seta i wygrał 7:5, 6:4. O miejsce w finale zagrał z rozstawionym z numerem „4” Michałem Mikułą. Ten pojedynek też został rozstrzygnięty na korzyść turniejowej „jedynki” w dwóch setach. Michał Dembek zameldował się więc w finale w Sobocie bez straty seta.

Tam jego przeciwnikiem był Martyn Pawelski, choć ostatecznie nie doszło do tego starcia. Tenisista, który obchodził 17. urodziny zaledwie kilka dni przed startem imprezy, szedł przez turniej jak burza. Zawodnik KS Górnik Bytom zaczął od drugiej rundy, w której wyeliminował Bartłomieja Rosia. Następnie zmierzył się z innym reprezentantem klubu z Bytomia, Wojciechem Markiem. To spotkanie padło łupem Martyna Pawelskiego 6:4, 7:6(4). Awans do finału dała 17-latkowi wygrana nad Szymonem Kielanem.

Niedzielny finał zaplanowany był na godzinę 11:00. Ostatecznie Martyn Pawelski zmuszony był jednak oddać pojedynek walkowerem. Życzymy młodemu zawodnikowi szybkiego powrotu do zdrowia, a Michałowi Dembkowi gratulujemy zwycięstwa.