LOTOS PZT Polish Tour. Kiedy i gdzie odbędą się turnieje?

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: LOTOS PZT Polish Tour

Już 17 czerwca ma ruszyć druga edycja cyklu LOTOS PZT Polish Tour. Z powodu pandemii koronawirusa przynajmniej część turniejów będzie przeznaczona wyłącznie dla tenisistów z Polski. Do rozegrania zaplanowanych przez Polski Związek Tenisowy imprez wymagane są jednak zgody od Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Sportu.

Być już za nieco ponad miesiąc ruszy cykl krajowych turniejów z udziałem czołowych zawodników i zawodniczek. Związek poinformował, że współpraca z Ministerstwem Sportu układa się świetnie i ma nadzieję, że zgoda zostanie wydana w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Gdyby pozytywny scenariusz się ziścił, już 17 czerwca odbyłyby się pierwsze mecze tegorocznej edycji cyklu LOTOS PZT Polish Tour. Do rywalizacji powróciłaby w czerwcu również młodzież: skrzaty, młodzicy, kadeci i juniorzy. Dwie ostatnie grupy jeszcze w czerwcu rozpoczęłyby zmagania w mistrzostwach Polski.

Z punktu widzenia kibiców najciekawiej zapowiada się jednak cykl LOTOS PZT Polish Tour. Biorąc pod uwagę, że zawodowe turnieje zostały zawieszone co najmniej do 12 lipca, można się spodziewać, że krajowa propozycja będzie atrakcyjna również dla najlepszych polskich tenisistów. W czerwcu mają odbyć się zawody w Gdańsku i Szczecinie. Na początku lipca gospodarzem zmagań będzie Wrocław, a kolejną imprezą będą już mistrzostwa Polski w Gliwicach. Poniżej przedstawiamy dokładny terminarz:

Gdańsk 17-21 czerwca
Szczecin 21-25 czerwca
Wrocław 1-5 lipca
Mistrzostwa Polski (Gliwice) 12-19 lipca

Na krajowym czempionacie cykl się nie kończy, jednak jego dalsza część jest uzależniona od decyzji ITF. 27 lipca miała na przykład ruszyć zawodowa impreza w Kozerkach przeznaczona wyłącznie dla kobiet. Czy rzeczywiście tak się stanie, zależy od decyzji władz światowego tenisa, które na ten moment zawiesiły międzynarodowe rozgrywki do 12 lipca.

Z terminarza zamieszczonego na stronie PZT wynika natomiast, że w dniach 25-29 lipca odbędzie się kolejna impreza cyklu, w której wystąpią zarówno tenisistki, jak i tenisiści. Z kolei na przełomie lipca i sierpnia zmagania mają toczyć się w Łodzi.