LOTOS PZT Polish Tour. Poznaliśmy listę zgłoszeń do pierwszego turnieju

/ Szymon Adamski , źródło: własne / PZT, foto: AFP

Już 17 czerwca zostaną rozegrane pierwsze mecze w tegorocznym cyklu LOTOS PZT Polish Tour. Do Gdańska przyjadą m.in. Kacper Żuk, Daniel Michalski, Katarzyna Kawa czy Magdalena Fręch. 

Zawody w Gdańsku rozpoczną się w przyszłą środę i potrwają cztery dni. Dla wielu startujących będzie to pierwsza okazja do rywalizacji po trzymiesięcznej przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa. Warto zaznaczyć, że pierwsza z wielu. Zaraz po turnieju w Gdańsku ruszą bowiem zmagania w Szczecinie, natomiast w lipcu zawodnicy będą rywalizować we Wrocławiu, Bytomiu (Mistrzostwa Polski), Kozerkach i Łodzi.

Przez ostatnie tygodnie tenisiści głównie trenowali i uczestniczyli w zgrupowaniach. Tylko nielicznym udało się wystąpić w turnieju. W Marbello Cup wzięło udział sześciu zawodników. Najlepszy okazał się Daniel Michalski, który pojawi się również w Gdańsku. Wszystko wskazuje na to, że zostanie rozstawiony z numerem dwa. Z ,,jedynką” przy nazwisku występować będzie Kacper Żuk. Do turnieju zgłosili się też m.in. Michał Dembek, Jan Zieliński, Wojciech Marek, Paweł Ciaś, Maciej Rajski, Michał Mikuła czy Grzegorz Panfil. Zabraknie natomiast przebywającego w Stanach Zjednoczonych Huberta Hurkacza i Kamila Majchrzaka, który powróci do rywalizacji podczas Mistrzostw Polski.

Równolegle będzie rozgrywany turniej kobiecy, z równie dobrą, a może nawet jeszcze lepszą obsadą. Na starcie pojawią się dwie zawodniczki z drugiej setki rankingu WTA: Katarzyna Kawa i Magdalena Fręch. Zaskoczyć faworytki spróbują Katarzyna Piter, Anastazja Szoszyna, Stefania Rogozińska-Dzik, Martyna Kubka, Weronika Falkowska i szereg innych tenisistek.

Drabinki singlowe będą rozpisane na 24 nazwisk, z kolei deblowe na 8 par. W puli nagród znajduje się 56 tysięcy złotych. Zwycięzcy otrzymają puchar oraz 8 tysięcy złotych (w singlu). W przypadku deblistów główna nagroda będzie dwukrotnie niższa.