LOTOS wesprze Hurkacza. ,,Doceniamy dumę z jaką reprezentuje Polskę”

/ Szymon Adamski , źródło: własne, informacja prasowa, foto: AFP

Hubert Hurkacz jest już w Nowym Jorku i szykuje się do meczu 1. rundy US Open przeciwko Jeremy’emu Chardy’emu. To będzie pierwszy pojedynek, w którym nasz reprezentant wystąpi z charakterystyczną naszywką LOTOS-u. Koncern naftowy został Partnerem Głównym naszego najlepszego tenisisty. 

Grupa LOTOS jest mocno zaangażowana w polski tenis. Przez lata wspierała Agnieszkę Radwańską, a od kilku miesięcy jest sponsorem strategicznym Polskiego Związku Tenisowego. Współpraca obejmuje kilka płaszczyzn. Jej najokazalsze efekty to powstanie cyklu turniejów ,,LOTOS PZT Polish Tour” oraz projektu ,,PZT LOTOS TEAM – Nadzieje Polskiego Tenisa”. W skład tej grupy wchodzi m.in. drugi z naszych czołowych tenisistów, Kamil Majchrzak, który podobnie jak Hurkacz weźmie udział w turnieju głównym US Open.

– Cieszę się, że do grona naszej sportowej rodziny dołączył tak ambitny tenisista młodego pokolenia. Doceniamy dumę z jaką Hubert reprezentuje Polskę na arenie międzynarodowej – mówi Jarosław Wittstock, wiceprezes Zarządu Grupy LOTOS. – Decyzję o współpracy z Hubertem Hurkaczem podjęliśmy biorąc pod uwagę zarówno dotychczasowe sukcesy sportowe, jakie ma na swoim koncie, jak również ze względu na ogromny potencjał, jaki w nim drzemie.

Również Hubert Hurkacz wypowiedział się na temat świeżo nawiązanej współpracy. – Jestem bardzo dumny z możliwości dołączenia do grona wybitnych polskich sportowców wspieranych przez Grupę LOTOS – powiedział najlepszy obecnie polski tenisista.

Hubert Hurkacz wystąpi z logo LOTOSU na koszulce już podczas US Open. Zgodnie z przepisami w czasie turniejów wielkoszlemowych logotyp będzie umieszczony tylko na rękawku, a podczas pozostałych zawodów rozgrywanych w ramach ATP – dodatkowo również na piersi. Co więcej, Hubert zostanie też ambasadorem skierowanego do najmłodszych Narodowego Programu Upowszechniania Tenisa „Rakiety LOTOSU”.