Loughborough: Linette przegrywa w finale

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: Robbie Mendelson/commons.wikimedia.org

Magda Linette i Tereza Smitkova nie zdołały wygrać deblowego turnieju ITF w Lougborough. Polka i Czeszka uległy w finale 2:6, 7:5, 6-10 Cagli Buyukakcay i Pemrze Ozgen.

Linette i Smitkova we wcześniejszych trzech meczach prezentowały się bardzo dobrze – nie straciły nawet seta, a także wyeliminowały rozstawione z numerem jeden Justynę Jegiołkę i Dianę Marcinkevicę.

Finał od początku nie układał się jednak po myśli "naszej" pary. Pierwszego seta polsko-czeski duet przegrał wyraźnie, do dwóch. W drugiej partii było już lepiej i po zaciętej grze to Linette i Smitkova triumfowały 7:5.

O zwycięstwie zadecydował więc super tie break. W nim to Buyukakcay i Ozgen wygrały 10-6 i mogły cieszyć się z triumfu w całym turnieju.

Finał debla:
C. Buyukakcay, P. Ozgen (Turcja) – M. Linette, T. Smitkova (Polska, Czechy) 6:2, 5:7, 10-6