Lugano. Leworęczna strzelba rywalką Świątek

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

Iga Świątek o finał turnieju Samsung Open presented by cornèr zagra z Kristyną Pliszkovą, która po trzysetowej batalii pokonała Swietłanę Kuzniecową. W drugim półfinale zmierzą się Fiona Ferro i Polona Hercog.

Piątkowy pojedynek Czeszki i Rosjanki trwał ponad dwie godziny. W pierwszej partii obie tenisistki miały sporo problemów w swoich gemach serwisowych i musiały łącznie bronić 20. „breakpointów”. Dwukrotna mistrzyni wielkoszlemowa miała okazję, żeby zamknąć seta przy wyniku 5:3, ale leworęczna tenisistka obroniła trzy piłki setowe. Chwilę później była wiceliderka światowego rankingu wykorzystała atut własnego podania i objęła prowadzenie 1:0 w meczu.

Reprezentantka naszych południowych sąsiadów przystąpiła do kontrataku na początku drugiej odsłony pojedynku i uzyskała przełamanie na 3:1. Jak się później okazało był to decydujące moment tej części meczu, bo Kuzniecowa straty już nie zdołała odrobić.

Pliszkova dobrze rozpoczęła również decydującą partię i wyszła na prowadzenie 4:2. Kuzniecowa zerwała się jeszcze do walki i wygrała trzy kolejne gemy, ale od tego momentu zdobyła już tylko dwa punkty i musiała pożegnać się z rywalizacją.

Czeszka, która zajmuje obecnie 101 miejsce w rankingu, ale w 2017 roku była już 35. rakietą świata, w sobotę zmierzy się z Igą Świątek.

W drugim półfinale zagrają Fiona Ferro i Polona Hercog. Reprezentantka „trójkolorowych” po zaciętym dwusetowym pojedynku pokonała Stefanie Voegele, a Słowenka bez większych problemów poradziła sobie z Weroniką Kudermetową.
 


Wyniki

Ćwierćfinał singla
Iga Świątek (Polska) – Wiera Łapko (Białoruś, 8) 4:6 6:4 6:1
Polona Hercog (Słowenia) – Weronika Kudermetowa (Rosja) 6:4 6:1
Fiona Ferro (Francja) – Stefanie Voegele (Szwajcaria) 7:5 7:6(5)
Swietłana Kuzniecowa (Rosja, WC) – Kristyna Pliszkova (Czechy) 4:6 6:3 7:5