Lugano. Niesamowita seria będzie trwać

/ Anna Niemiec, źródło: wtatennis.com, foto: AFP

W środę do ćwierćfinału Samsung Open presented by Cornèr awansowały Polona Hercog oraz Fiona Ferro, która wyeliminowała rozstawioną z numerem 4 Alison Van Uytvanck.

W tym sezonie odbyło się już szesnaście turniejów z cyklu WTA i każdy z nich miał inną mistrzynię. Zwycięstwo reprezentantki „trójkolorowych” nad Belgijką, która w lutym triumfowała w Budapeszcie, sprawiło, że ta niezwykła seria będzie kontynuowana.

Pewna występu w najlepszej ósemce zawodów jest także Polona Hercog, która w trzech setach pokonała Soranę Cirsteę. Spotkanie lepiej rozpoczęła Rumunka, która błyskawicznie odskoczyła na 5:1. Słoweńska tenisistka odrobiła jeszcze stratę jednego „breaka”, ale pierwszej partii nie zdołała już uratować. W drugiej partii serwis nie odgrywał istotnej roli. Obie tenisistki zapisały na swoim koncie po cztery przełamanie i do rozstrzygnięcia konieczny okazał się tie-break. Tę dodatkową rozrywkę perfekcyjnie rozegrała 28-latka urodzona w Mariborze, które nie straciła ani jednego punktu. W decydującej partii wyrównana walka toczyła się aż do wyniku 4:3 dla rodaczki Simony Halep. Od tego momentu Hercog wygrała dwanaście punktów z rzędu i po 2 godzinach i 22 minutach walki mogła wznieść ręce w geście triumfu.

W środę stawkę zawodniczek w drugiej rundzie uzupełniła Weronika Kudermetowa, która w trzech setach pokonała Jil Teichmann. Szwajcarka w trzeciej partii prowadziła już 4:1, a w dziesiątym gemie miała dwie piłki meczowe, ale z kortu zeszła pokonana.