Luksemburg. Powrót do przeszłości – wspaniały mecz Radwańskiej z Clijsters

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Agnieszce Radwańskiej nie udało się awansować do finału w turnieju pokazowym Luxembourg Ladies Tennis Masters 2022. W półfinale minimalnie lepsza okazała się Kim Clijsters.

Sobotnie spotkanie lepiej rozpoczęła Belgijka, która już w pierwszym gemie zdobyła przełamanie. Jak się później okazało to był decydujący moment tej części meczu. Była liderka światowego rankingu bardzo dobrze spisywała się we własnych gemach serwisowych, w których straciła łącznie tylko cztery punkty i pewnie objęła prowadzenie w meczu.

Na początku drugiej odsłony pojedynku w grze czterokrotnej mistrzyni wielkoszlemowej zaczęły pojawiać się pierwsze zachwiania. Krakowianka wykorzystała kilka błędów rywalki i odskoczyła na 3:0. Clijsters szybko jednak wyrównała, a w siódmym gemie miała dwie okazje, żeby wyjść na prowadzenie z przewagą „breaka”. Finalistka Wimbledonu z 2012 roku zdoła się jednak wybronić. W tej części meczu walka była niezwykle wyrównana. Kibice zgromadzenie na trybunach mogli obserwować wiele długich wymian, po których zawodniczki z trudem łapały oddech. Obie tenisistki pilnowały jednak własnych serwisów i do rozstrzygnięcia konieczny okazał się tie-break. „Trzynastego gema” zdecydowanie lepiej rozpoczęła Radwańska, która odskoczyła na 5:1. Starsza z zawodniczek zdołała zbliżyć się na 4:5, ale chwilę później zepsuła forhand i musiała bronić dwóch piłek setowych. Pierwszą zniwelowała asem serwisowym, ale przy drugiej popełniła błąd w wymianie z głębi kortu i do rozstrzygnięcia konieczny okazał się mistrzowski tie-break.

W tej dodatkowej rozgrywce obie tenisistki grały falami. Polka wyszła na prowadzenie 3:1, ale kolejne cztery punkty padły łupem turniejowej „dwójki”. Krakowianka z 3:5 wyszła jeszcze na 6:5, ale potem przegrał trzy kolejne punkty i musiała bronić piłek meczowych. Przy pierwszej Clijsters popełniła błąd, ale drugą już wykorzystała, posyłając wygrywający backhand po linii.

W niedzielny finale Kim Clijsters zmierzy się z Martiną Hingis, która w dwóch setach pokonała Danielę Hantuchovą.


Wyniki

Półfinał singla

Kim Clijsters (Belgia, 2) – Agnieszka Radwańska (Polska, 4) 6:4 6:7(5) 10:7