Luksemburg. Radwańska w półfinale

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Agnieszka Radwańska udanie rozpoczęła rywalizację w turnieju pokazowym Luxembourg Ladies Tennis Masters 2022. Polka w pierwszej rundzie turnieju pokonała Julia Goerges.

Na początku spotkania obie tenisistki pewnie wygrywały własnego gemy serwisowe. Więcej walki było jednak przy podaniu Niemki. Krakowianka była solidniejsza na returnie, dzięki czemu w szóstym gemie jako pierwsza zdobyła przełamanie i odskoczyła na 5:2. Przewagę utrzymała już do końca seta i objęła prowadzenie w meczu, posyłając przy pierwszej piłce setowej „dropshota”, do którego rywalka nie miała szansy dobiec.

W drugiej partii gra toczyła się zgodnie z regułą własnego serwisu do wyniku 2:2. W tym momencie to Goerges ponownie jako pierwsza straciła podanie. Radwańska miała szanse, żeby wyjść na prowadzenie z podwójnym przełamaniem, ale w siódmym gemie nie wykorzystała kolejnych „breakpointów”. Reprezentantka naszych zachodnich sąsiadów straty nie zdołała jednak odrobić. Finalistka Wimbldonu z 2012 roku w dziewiątym gemie po raz drugi odebrała podanie rywalce, czym przypieczętowała zwycięstwo w całym meczu.

Agnieszka Radwańska w półfinale zmierzy się z Kim Clijsters. Belgijka w pierwszym czwartkowym pojedynku pewnie pokonała reprezentantkę gospodarzy Mandy Minellę.

W piątek swoje mecze rozegrają Martina Hingis i Kiki Bertens oraz Jelena Janković i Daniela Hantuchova.


Wyniki

Pierwsza runda singla

Agnieszka Radwańska (Polska, 4) – Julia Goerges (Niemcy) 6:3 6:3

Kim Clijsters (Belgia, 2) – Mandy Minella (Luksemburg) 6:3 6:1