Luksemburg zaprasza gwiazdy, wśród nich Agnieszka Radwańska

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Agnieszka Radwańska w dniach 20-23 października zagra w turnieju pokazowym Ladies Tennis Masters 2022. Oprócz Polki w imprezie wystąpią również m.in. Martina Hingis i Kim Clijsters.

W Luksemburgu przez wiele lat odbywał się turniej rangi WTA 250. Wygrywały tu takie tenisistki jak Venus Williams, Wiktoria Azarenka, Caroline Wozniacki czy Kim Clijsters. Najlepszym wynikiem starszej z sióstr Radwańskich w tych zawodach był półfinał z 2006 roku.

W tym roku turnieju zabrakło w kalendarzu WTA, ale zamiast tego odbędzie się impreza pokazowa. Oprócz krakowianki udział w niej wezmą Martina Hingis, Kim Clijsters, Jelena Janković, Kiki Bertens, Daniela Hantuchova, Julia Goerges oraz reprezentantka gospodarzy Mandy Minella. Zawodniczki będą rywalizować w grze pojedynczej. Pula nagród wyniesie 100 tysięcy euro, z czego triumfatorka otrzyma 40 tysięcy.

Agnieszka Radwańska rywalizowała w tym roku już w jednej imprezie pokazowej. Razem z Jeleną Janković wzięła udział w turnieju legend podczas Wimbledonu. Była wiceliderka światowego rankingu wystąpiła również w meczu charytatywnym dla Ukrainy w Krakowie oraz zagrała w kilu meczach w ramach Superligi.