Luty. Gdzie zagrają polscy tenisiści?

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Hubert Hurkacz będzie jednym z bardziej zapracowanych polskich tenisistów w lutym. Wrocławianin ma zamiar wystąpić w aż trzech imprezach ATP z rzędu. Pecha miała natomiast Iga Świątek, która planowała wziąć udział w turnieju WTA na Węgrzech. Zawody jednak odwołano.

Hurkacz obecnie przygotowuje się do występów w dwóch turniejach halowych – w Rotterdamie i Marsylii. Bardzo możliwe, że we Francji znajdzie się w gronie ośmiu rozstawionych zawodników. Pod koniec lutego nasz najlepszy tenisista wróci do rywalizacji na otwartych kortach i weźmie udział w turnieju ATP 500 w Dubaju. Największą gwiazdą tych zawodów będzie Roger Federer, który postara się je wygrać drugi raz z rzędu, a dziewiąty w ogóle.

Zupełnie inaczej wyglądają plany startowe Łukasza Kubota i Jerzego Janowicza. Dla deblisty najważniejszym turniejem w lutym będzie Rio Open. W imprezie z cyklu ATP 500 partnerować mu będzie oczywiście reprezentant gospodarzy Marcelo Melo. Z kolei Janowicz kontynuować będzie starty na poziomie challengerów. W dniach 17-23 lutego zobaczymy go w Bergamo. Nie można też zapominać o Kamilu Majchrzaku. Niestety tenisista z Piotrkowa Trybunalskiego na początku sezonu zamiast z przeciwnikami walczy z urazem kości miednicy. Bardzo prawdopodobne, że w lutym nie zobaczymy go w żadnym turnieju.

Jeżeli chodzi o panie, to zdecydowana większość naszych czołowych tenisistek zmagania w lutym rozpocznie od Pucharu Federacji. Wyjątek stanowi jedynie Katarzyna Kawa, który w tym czasie walczy w ITF-ie w Tajlandii. Później zresztą zostanie w tym państwie i zagra w imprezie WTA International w Hua Hin. Na ten turniej dołączy do niej Magda Linette, która przed rokiem dotarła tam do półfinału. Później Linette zobaczymy jeszcze w zawodach WTA Premier w Dosze.

Kilka dni temu informowaliśmy o tym, że w ostatniej chwili z kalendarza WTA zniknął turniej Hungarian Ladies Open (początkowo miał odbywać się w Budapeszcie, później w Debreczynie). Podróż do Węgier planowała Iga Świątek. Niestety Polka jest zmuszona zmienić plany. Na ten moment nie wiadomo, który turniej okaże się dla niej opcją rezerwową.

Plany Polaków na luty 2020 roku:

Hubert Hurkacz:

10-16 lutego – ATP 500 w Rotterdamie
17-23 lutego – ATP 250 w Marsylii
24 lutego – 1 marca – ATP 500 w Dubaju

Jerzy Janowicz:

17-23 lutego – Challenger w Bergamo

Łukasz Kubot:

17-23 lutego – ATP 500 w Rio de Janeiro

Magda Linette: 

5-8 lutego – Puchar Federacji
10-16 lutego – WTA International w Hua Hin
24 lutego – 1 marca – WTA Premier w Dosze

Iga Świątek:

5-8 lutego – Puchar Federacji

Katarzyna Kawa:

3-9 lutego – ITF 25 w Nonthaburi
10-16 lutego – WTA International w Hua Hin

Magdalena Fręch:

5-8 lutego – Puchar Federacji
10-16 lutego – WTA Premier w Petersburgu (eliminacje)
17 – 23 lutego – ITF 60 w Kairze / ITF 25 w Glasgow

Maja Chwalińska:

5-8 lutego – Puchar Federacji
10-16 lutego – ITF 25 w Trnavie
17-23 lutego – ITF 25 w Glasgow (turniej główny/eliminacje)

Alicja Rosolska:

5-8 lutego – Puchar Federacji