Lyon. Fręch dołączyła do Kawy

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

W imprezie Open 6ème Sens – Métropole de Lyon zagrają dwie reprezentantki Polski. Katarzyna Kawa dostała się do turnieju na podstawie rankingu, a Magdalena Fręch udanie przebrnęła przez dwustopniowe eliminacje.

Łodzianka w kwalifikacjach zaprezentowała imponującą formę. W pierwszej rundzie nie dała żadnych Oldze Danilović. Łodzianka rozbiła nadzieję serbskiego tenisa w 58 minut, tracąc tylko dwa gemy.

W drugiej rundzie podopieczna Andrzeja Kobierskiego zmierzyła się z Wiktorią Tomową, z którą przegrała w trzech setach rok temu w pierwszej rundzie turnieju głównego w Lyonie. W pierwszej partii Bułgarka z 1:3 wyszła na 3:3, ale końcówka seta należała do Fręch i to ona objęła prowadzenie w meczu.

Polka kontynuowała dobrą grę również w drugiej odsłonie pojedynku. Dzięki przełamaniu w szóstym gemie wyszła na prowadzenie 5:2. W ósmym gemie mistrzyni Polski nie wykorzystała trzech piłek meczowych przy własnym serwisie. Reprezentantka Bułgarii odrobiła stratę przełamania, ale po zmianie stron 23-latka z Łodzi po raz kolejny odebrała podanie rywalce i po półtorej godzinie gry zakończyła spotkanie.

W pierwszej rundzie turnieju głównego Magdalena Fręch trafiła na rozstawioną z numerem 2 Fionę Ferro. Z kolei Katarzyna Kawa zmierzy się z Greet Minnen.


Wyniki

Pierwsza runda kwalifikacji

Magdalena Fręch (Polska) – Olga Danilović (Serbia, 9) 6:1 6:1

Druga runda kwalifikacji

Magdalena Fręch (Polska) – Wiktoria Tomowa (Bułgaria, 4) 6:4 6:4